www.DUB.cz
UNIVERZITA
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek
CAM23 - ZDRAVOTNÍ OHLASY NA KONCERTY

Souhrn <<< Příloha č. 23 >>> Seznam

ZDRAVOTNÍ OHLASY NA KONCERTY

modře je zvýrazněna podstatná část z hlediska medicíny, červeně zdravotní problém a zeleně zlepšení stavu


http://www.dub.cz/cs/ohlasy-na-vodnarsky-zvon.php


13. 3. 2014

Vzácný pane Tomáši, 26. 2. 2014 jsem se s obrovským předočekáváním zúčastnila vašeho koncertu v Mostě. Chystala jsem se vám to říci osobně, ale nepřišlo mi to úplně vhodné, i když jsem byla u vás tak blízko. Z prospektu jsem totiž zjistila, že vy jste ten, který mi vyléčil "tenisový" loket přes televizi někdy před dvaceti lety, kdy ještě žil můj manžel - letecký palubní technik, který vůbec nevěřil v něco jiného, než surový materialismus, ale i tak se mnou pokorně usedal před obrazovku a nechal na nás působit léčivou sílu vašich nádherných rukou. Příběh jsem převyprávěla i svým dvěma vnoučatům, kteří jej budou šířit dál. Chtěla bych se zeptat, jestli stále platí výzva z Infolistů 6/2013 o biotronickém působení v sobotu v 21.00 hod.? Pokud ano, byla bych opravdu nezměrně potěšena. Nedovedete si předsavit, jak mě potěšilo znovu vás objevit a tím si připomenout mého nezapomenutelného, tolik pokorného a milujícího manžela.
L.K.3. 12. 2013

Dobrý večer, po přečtení příspěvku pana J. ze dne 2.12.2013 jsem si uvědomila, že mi zmizel podobný problém. Dva roky jsem měla pravý kotník oteklý jako "bandasku". Na letošní koncert do Betlémské kaple jsem se doslova dobelhala. Cestou ze stanice Můstek jsem 3x odpočívala, poprvé v metru, poté na lavičce v Rytířské a nakonec na lavičce na Uhelném trhu. Stání a chůze je pro mě nadále utrpení (možná srdce, nevím, lékařů se bojím), ale otok na kotníku už nemám. Moc se těším na Váš zítřejší koncert v Mimoni, mám to z domova jen 29 km. :-)
e.2. 12. 2013

Vážený pane Pfeiffere, děkuji za krásný zážitek koncertu v Brně. Na koncertě jsem byl již po několikáté na různých místech a zajímavé je, že vždy to vnímám trochu jinak. Zatím vždy jsem se po koncertě cítil jako po pobytu v horách, jakoby ze mě spadla veškerá tíha všedních starostí, nejinak tomu bylo i po včerejším koncertě - to jsem si po koncertě pomyslel, že jsem již skoro zapomněl, že mi může být tak lehko. Včera, bylo to hlavně při skladbě Lidé srdce, kdy jste hrál na oba zvony, něco hluboko ve mne tyto nádherné tóny doslova "hltalo", měl jsem pocit, jakoby bych byl v řece tónů, které se mne dotýkají a jakoby mi přitom dávaly tušit, že za nimi stojí něco Vyššího s velikým V. Před asi 3 lety se mi začalo ozývat starší zranění na chodidle, hlavně v noci jsem se občas po několik nocí budil bolestí, chodidlo v jednom místě během několika dní postupně oteklo. Šel jsem tenkrát na Váš koncert, po něm v noci mě opět ono místo začalo bolet, tentokrát byla bolest mnohonásobně intenzívnější. Ráno jsem byl velmi překvapen, otok zmizel, noční bolesti poté taktéž a do nynější doby se mi již toto místo neozvalo. Občas používám Váš zvon na CD, například když nemohu usnout, vypozoroval jsem, že pokud přestanu myslet při poslechu na různé problémy a plně vnímám zvon, tak během krátké doby tóny ve mně něco jakoby vyrovnají a mně se krásně usíná. Ze srdce děkuji Vám a také děkuji všem, kteří se na této Společné věci podílejí, tento projekt je pro mě oázou na duchovní poušti dnešní civilizace, ať tato oáza rozkvétá a šíří se dále onou pomyslnou pouští. Děkuji.
J.13. 5. 2009

Společná Věc byla přinesena, předána a nyní i pomocí Vodnářského zvonu rozšiřována. Snad si toho budeme umět vážit, snad najdeme to, co všichni hledáme. Někomu třeba zmizí bradavice, kterých se dlouhá léta nemohl zbavit (stačil jeden koncert), tak jako mně, někomu bude pomoženo třeba jinak. Nicméně je treba se zamyslet o hlubším významu toho, co je předkládáno, snad nám bude dáno pochopit. Děkujeme, pane Tomáši.
Michal9. 2. 2009

Voda z Vodnářského zvonu a tóny z něj vycházející opravdu léčí! Zánět průdušek, silná bolest na prsou za hrudní kostí mezi lopatkami, bolestivý kašel a velká bolest při každém nádechu. K tomu se přidala bolest v krku a objevila se mi přes polovinu krku obrovská zduřelá uzlina, která se projevovala opět velkou bolestí. Vzpomněla jsem si na vodu (10dnů starou) nabranou po koncertu z Vodnářského zvonu v Sušici. Zkusila jsem si touto vodou potírat záda a cítila jsem při tom zvláštní teplo, které bylo velmi příjemné. Pak jsem přiložila zábal nejen na záda, prsa, ale i na uzlinu na krku. K tomu jsem si pustila CD Biotronika I. Nejenže jsem bez potíží mohla usnout a spát klidně celou noc, ale hned 2. den nastalo hluboké vykašlávání a odcházení hlenů, bolest na prsou i mezi lopatkami se výrazně zlepšuje a zduřelá uzlina okamžitě mizí a s ní odchází i bolest v krku. Kašel je den ode dne slabší, nebo nastane pouze při zátěži, neboť i v tomto stavu jsem nepřerušila docházku do zaměstnání. Únava je přiměřená. Každý den při tom poslouchám CD Biotronika I, cítím energii, která proniká do postižených míst mého těla a po té přichází úleva a povznášející pocit nové síly a radosti ze života. Děkuji mnohokrát za všechny Boží milosti, jimiž jsem byla obdařena. Děkuji velmi tvůrci projektu Vodnářský zvon panu Tomáši Pfeifferovi.
Zdeňka Tinková, Borovany17. 12. 2008

Já bych vám chtěl poděkovat. Ztrácím půdu pod nohama, myslel jsem i na sebevraždu. Dostalo se mi do rukou vaše cédéčko. Přítel mi řekl - musíš si to poslechnout několikrát, možná ti bude zprvu špatně. Já se vysmíval. Já to CD pak poslouchal asi šestkrát, pak mi bylo opravdu zle. Chci říct, že najednou vnímám okolí jinak a okolí vnímá i mě jinak, moc to nechápu, něco se změnilo a mě ta hudba zprvu odporná odvrátila od mého konce a magneticky přitahuje, nevím čím, nechápu to, ale jen dík tomu jsem tu.
Patrik23. 10. 2008

Dobrý den. Žádnými zdravotními problémy netrpím ale asi tak 5-6x do roka mě postihne poměrně úporná bolest hlavy. Je většinou způsobena nějakým vnějším podnětem – tlakem na nějaký bod na mé hlavě např. pomocí špatně nasazených slunečních brýlí, kulicha nebo třeba cyklistické helmy. Většinou stačí vzít si jeden dva Acylpiriny a tento to spolehlivě vyřeší. Někdy je však bolest vyvolaná pravděpodobně únavou očí... v tomto případě problémy přetrvávají i dva, tři dny – Acylpirin sice zabírá, ale bolest hlavy se po odeznění jeho účinku vrací. Stejná situace mě potkala nedávno. Acylpirin zabíral jen na pár hodin a pak se bolest hlavy pravidelně navracela. Zkusil jsem si tedy pustit nahrávku Vodnářského zvonu. Jako první jsem zvolil nahrávku č.2 „Cesta do středu“. Již při prvních tónech jsem věděl, že to funguje! V místech bolesti jsem pocítil okamžitou reakci! Prakticky po 30-ti vteřinách zvuk nahrávky bolest doslova „rozpustil“. Bylo to opravdu úžasné a byla to velká úleva. Ten den se bolest hlavy již neobjevila až později druhý den odpoledne, ale s již mnohem menší intezitou. Nicméně stačilo si znovu pustit nahrávku Vodnářského zvonu a bolest hlavy okamžitě ustoupila a již se nevrátila. Jak jsem zjistil, tak působí jakákoli z 5-ti skladeb. Nicméně cítím, že se pro tento problém nejlépe hodila skladba č.2 „Cesta do středu“ a skladba č.3 „Na vrcholu hory“. :) Pro tento typ bolesti jsem již svůj lék nalezl. :) DĚKUJI!!
M.Dudák, Praha28. 6. 2008

Dobrý den, pane Pfeiffere, byla jsem účastna Vašeho koncertu v Mladé Boleslavi. Měla jsem i nějaké niterné prožití, s jednou osobou, na kterou jsem se soustředila (při koncertu); a mohu říci, že pozitivní. Po ukončení koncertu se mi vůbec nechtělo domů; šla jsem pak pěšky a stále jsem se usmívala a usmívala. Syn mi doma řekl: ty jsi úplně nabitá..... Samozřejmě, že hezky. Druhý den ráno jsem se dívala na takové malé „bebíčko” na mé noze; měla jsem ho tam tak cca 14 dní. Byl to buď otlak, nebo nějaký nádorek. Říkám si: patrně budu muset k pí. doktorce na kožní, pro jistotu. A večer - jsem nevěřila očím.... To „bebíčko” bylo úplně pryč, jen nepatrný obrys zůstal; ten ale už vymizel. Zvláštní, pro mne. Myslela jsem si, že mi i Váš koncert pomůže odstranit nebo zmírnit nemoc očí. Nevím, možná časem se mi ta léčivá moc postupně projeví, docela tomu věřím. Velice Vám děkuji za Vaše působení u nás.
Ivana, Mladá Boleslav16. 6. 2008

Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za krásný zážitek z koncertu, který se konal v Plzni. Rezonanci jsem v sobě cítila ještě dlouho po koncertu. Když jsem z něj odcházela, tak jsem cítila i lehkost a vznášela jsem se. Ta hudba má opravdu kouzelný a ozdravný vliv na organismus. I doma si ji pouštím z DVD-ka. Vždy mi zklidní, zbaví stresu a dá mi energii. Ještě jednou velký dík za nádhernou hudbu.
Světlana Ivanovová, Plzeň24. 3. 2008

Pokojové rostliny se po přesazení dlouho nemohly vzpamatovat, zvlášť patrné to bylo u draceny, jejíž dlouhé úzké listy smutně visely dolů. Po koncertě jsem květiny zalila vodou ze zvonu a po pěti hodinách mě mile překvapily normálním vzhledem. Dostaly ještě zbytek této vody a od té doby vegetují normálně.3. 2. 2008

Zvuk zvonu pročistil mé myšlení - asi na 2 dny mne dokonale zbavil všech negativních emocí... Necítil jsem najednou žádnou zlobu, ani nenávist, jen lásku... Zjistil jsem to hned po koncertě, bylo to nádherné, nikdy jsem nic podobného nezažil...
Vladislav Šíma, Plzeň10. 1. 2008

Dcera měla dlouho vleklé ošklivé bradavice na prstech u nohou. Dvě různé vodičky jen zabraňovaly rychlému bujení, vypálení pomohlo na měsíc, pak se vše rozjelo ještě s větší silou. Podařilo se mi získat půl litru vody ze zvonu, ve kterém si dcera asi pět dní, jednou denně, máchala nohy. Za další týden, kdy jsem se o to nezajímal, za mnou dcera přišla, celá šťastná, že bradavice *úplně* zmizely. Šťastná také proto, že téměř každý večer prováděla bolestivé čištění nůžkami, pinzetou, atp. Již je to asi 3 měsíce a žádná recidiva nenastala. Děkuji za léčivé účinky i nádherný zvuk.
Pavel z Chomutova14. 12. 2007

Dobrý den. Ráda bych se podělila o své zkušenosti s Vodnářskými zvony. Měla jsem možnost je slyšet na přednáškách z CD už zhruba před rokem. Když jsem je slyšela poprvé, nebylo to vůbec příjemné, některé tóny způsobovaly obrovský bolestivý tlak na levé ucho, odcházela jsem i s bolestmi hlavy a dalšími problémy. To se opakovalo zhruba třikrát, pak to naráz přestalo. Tehdy jsem si dodatečně uvědomila, že jsem i řadu let pociťovala problémy s tímto uchem, které nyní zmizely. Sama jsem se snažila potom během hudby zavřít oči a jenom vnímat jednotlivé vibrace i celek. Celý sál zmizel a hudba se stala skutečnou hudbou. Po jedné takové skladbě mi zmizela ze dne na den i bulka na zápěstí, se kterou jsem měla jít na operaci, protože už rok se zvětšovala, bolela a bolest se šířila i do ruky. Bulka po hudbě zmizela a přes rok jsem bez problémů. Během koncertu v Chomutově se opakovalo něco podobného. Začala mne silně bolet jedna bradavička v podpaždí, která čekala také na odstranění lékařem, protože překážela a byla neustále namáhána třením ruky. Druhý den odpoledne po koncertu jsem najednou zjistila, že bradavička odpadla a místo je naprosto čisté a nebolestivé. Koncerty jsou pro mne obrovskou pomocí i zážitkem a doporučuji je každému, určitě si každý při něm najde to své.
Alena Tučímová, Klášterec nad Ohří28. 11. 2007

Při manipulaci s kovovou stavebnicí jsem zapomněla bříško ukazováčku mezi doráženými spoji. Vznikla krvácející, kosočtvercová rána 1 cm dlouhá, z které byla servána kůže. Náhodou jsem měla možnost přiložit na ni obklad z vody z Vodnářského zvonu a vyslechnout si i jeho hudbu. Přesto, že na jiné ošetřování nedošlo, rána se do dvou dnů uzavřela a zhojila. Děkuji. P.L.4. 10. 2007

Dobrý den, před prázdninami mne poslala lékařka na EKG kvůli nepravidelnému srdečnímu rytmu. Povšimla si toho společně se závodní lékařkou pouhým poslechem. Před EKG jsem byla na koncertu Vodnářského zvonu a nejenže naměřený výsledek byl bezchybný, ale dokonce se mi snížila na normál hladina cholesterolu, kterou mám dlouhodobě zvýšenou. Jana R.1. 10. 2007

Dobrý den, po několikerém přehrání CD Biotronika I. dědovi v nemocnici se jeho stav zlepšil tak, že původně musel být převracen ze strany na stranu a po poslechu se převrací sám a podle slov ošetřující lékařky se jeho stav hodně zlepšil (nevěděla o hudbě). Děda těmto věcem nijak zvlášť nevěří a ani neměl velký zájem o tuto hudbu - byla opakovaně pouštěna pro jeho spolupacienta, kterému se hudba velice líbí a jeho zdravotní stav je dosti vážný. Pokud se týká mých vlastních zkušeností - odřené místo na noze se po opakovaném poslechu CD a účasti i na některých koncertech zahojilo tak, že zmizely i jizvy, několikrát odezněly bolesti hlavy, pocit stresu se změnil na pocit klidu,... Díky za to všechno, ale nejvděčnější jsem za to, že i díky této hudbě si začínám uvědomovat něco z toho, co pro mě byla jen slova. Díky. Monika M., Praha17. 8. 2007

Přeji dobrý den, byla jsem na několika koncertech, které mne velmi obohatily, poslouchám CD, rezonance je cítit do hloubky. Je to vnímáno jako balzám na tělo i duši - jako by člověk prošel prádelnou, očištěn, uvolněn. Mojí mamince bylo pomoženo hudbou z bolesti hlavy. Nejprve vnímala rezonanci jako něco nepříjemného (nezvyklého) a pak nastal ten zlom, kdy jí bylo pomoženo a od té doby má hudbu velmi ráda a bolestmi hlavy netrpí. Je úžasné, že přes tuto léčivou hudbu může být pomoženo spoustě lidem a mimo kulturního zážitku může člověk zažít uzdravení těla i ducha. Děkujeme!16. 8. 2007

Byla jsem na několika koncertech a také mám doma DVD s touto léčivou hudbou. Hudba mi pomáhá hodně na těle i na duchu. Často si ji pouštím. Má na mne ozdravný vliv a působí taky relaxačně. Pomáhá mi překonat různé stresové situace a uvést se opět do rovnováhy. Dává mi energii a pomohla mi také s problémy s páteří. Ta hudba je úžasná. Moc se mi líbí.
Světlana Ivanovová, Plzeň15. 8. 2007

Dobrý den, jedním z prvních prokazatelných účinků návštěv koncertů a poslechu hudby Vodnářského zvonu na mě je, že už asi 2 měsíce neužívám léky na vysoký krevní tlak, ačkoliv jsem dosud užíval 7 let 2 druhy denně. Cítím se krásně. Opakované kontroly jsou s dobrým výsledkem. Moc děkuji za tuto krásnou a prospěšnou hudbu. V.J.