www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek
Biotronika Josefa Zezulky

Biotronika Josefa Zezulky

Vážený čtenáři, 
velmi pomalu začínám chápat plný význam následujících řádků. Před očima defilují roky Zezulkovy, i později mojí historie spojené s biotronikou a její filosofií, začínající Zezulkovým probuzením právě přesně před 70 lety na velikonoce roku 1945. Krátce poté zavádí Josef Zezulka název biotronika pro specifický duchovní obor. Po roce 1955 začíná používat biotroniku a biotronickou metodu již jako ucelený duchovní obor. Na počátku v podmínkách státního marx-leninismu – nepřijatelné a podezřelé konání, které se za dlouhých 70 let stává v podmínkách svobodného demokratického státu realitou. Snad J.Z. odněkud shora pozoruje tento děj s jeho příznačným úsměvem i obrovskou radostí a nadějí pro budoucí rozvoj oboru i spolupráci s obory příbuznými. 

Náboženská svoboda patří mezi základní práva a svobody a je zajištěna mezinárodními úmluvami i ústavními zákony naši země. Ještě nikdy v historii naší novodobé státnosti nebyla tak široká jako nyní. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na tomto procesu podíleli. 

I proto vám nyní mohu představit dvě nově vzniklé samostatné právnické osoby, založené dle zákona o církvích a náboženských společnostech, evidované jako právnické osoby náboženské společnosti Společenství Josefa Zezulky:

Biotronika Josefa Zezulky

Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky

Posláním uvedených právnických osob je ku prospěchu celku, generací současných i budoucích, pracovat v náboženské nauce – životní filosofii Bytí a její součásti biotronice tak, jak je přinesl a ustavil zakladatel náboženské nauky přinašeč Josef Zezulka, a uskutečnit a naplnit tak jeho odkaz. 

Posláním je náboženskými duchovními obřady, duchovními setkáváními, duchovní službou, modlitbou za uzdravení, biotronickým duchovním působením, mší, péčí o duchovní život, osvětou, edukační činností, filosofickou duchovní pomocí a ostatními duchovními úkony napomáhat potřebným při oslabeních způsobených bioenergetickou nedostatečností. 

Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky je profesní organizací – komorou, biotroniků Josefa Zezulky, posláním je sdružovat, školit, vzdělávat a ustavovat do praxe adepty v biotronice Josefa Zezulky, garantovat odbornost biotroniků ustavených v biotronice Josefa Zezulky, spolupracovat s jinými duchovními naukami, organizacemi, medicínskými a ostatními příbuznými obory. 
Ve své činnosti tak navazuje na činnost organizace SANÁTOR – svaz biotroniků, založené dne 13. 5. 1991. 
Každý biotronik Josefa Zezulky musí být ustaven do praxe profesní komorou Sanátor - svaz biotroniků Josefa Zezulky. V opačném případě jeho činnost nijak nesouvisí s biotronickou metodou vytvořenou přinašečem Josefem Zezulkou a jedná se o jiný obor. Biotronika a biotronická metoda v té podobě, jak ji přinesl a ustavil biotronik Josef Zezulka, je odborně garantována pouze touto profesní komorou.

Tomáš Pfeiffer sanátor 
žák a pověřený pokračovatel Josefa Zezulky 
Biotronika Josefa Zezulky, Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky 
Soukenická 21, Praha 1, PSČ 110 00, e-mail: sbjz@dub.czsbjz@seznam.cz, tel.: +420 222 311 141 
www.dub.cz 
  

 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.