www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Přednáška Společenství Josefa Zezulky s jeho vzdělávacím systémem Duchovní univerzitou Bytí – Praha, 8. 5. 2021

Přednáška Společenství Josefa Zezulky s jeho vzdělávacím systémem Duchovní univerzitou Bytí – Praha, 8. 5. 2021

Přihlášení k odběru videí a vysílání BIOVID TV na YouTube:


Zvukový záznam (MP3)

Obsah:

0:00 – Úvod, apel na vlastní přemýšlení a zpracování předložených názorů.

0:15 – Neladit se k tomu, s čím se nechceme v příštích životech setkávat. Neignorovat to, co se kolem nás děje. Jak podle Vašeho názoru spojit tyto dvě zásady? Jak zde najít rovnováhu?

4:19 – Jak spojit do rovnováhy umění a vědu (pravou a levou hemisféru), když se převážně věnuji umění? Může z toho vzniknout nemoc? Také o Nikolovi Teslovi a jeho odkazu.

16:35 – Za jakým účelem a jakým právem jsou naskládána traumata v našich životech a osudech? O karmických souvislostech, vývoji a návratu k rovnováze.

21:27 – Jak se nebát smrti a jak ji přijmout? Vztah ke smrti, vývojová zkušenost.

26:52 – Jak zpracovat velká a těžká traumata a strach z jejich opakování?

29:30 – Jak se smířit se smrtí milované fenky? Jaký to má vliv na psychosomatiku? Jaký na ni máte názor, nejsou to jen kecy a ničení sebevědomí? O úctě před osudem.

35:18 – Podobný příběh. Aspekty soužití zvířete a člověka.

37:57 – Posluchač popisuje opakující se záchvaty – tuhnutí svalů (staženost), návaly krve do hlavy, motání hlavy, problémy se stabilitou, zhoršení zraku. Rozbor možných příčin.

45:46 – Jsou emoce (pláč, křik) špatné, nebo dobré? Je lepší je potlačovat, nebo jim dát průchod? Řve na mne blízký člověk, a já na něj nesmím zakřičet. Jak s ním vycházet, jak mu to říct?

52:59 – Pro úlevu při nemoci zkouším mluvené meditace. V jedné z nich je cvičení, při kterém mám projevit všechny emoce, i negativní (vydupat se, vymlátit do polštáře). Není to jejich podporování (na tomto principu jsou i jistá psychoterapeutická a psychologická vyšetření)?

57:23 – Posluchačka popisuje živý sen (vizi) o Matce Boží a jejím přání – kdyby lidstvo obnovilo vnitřní víru a přestalo si špatnými vlastnostmi (pomluva, závist, nenávist, sobectví) blokovat její dary, každý by dostal, co je třeba (zdraví, hojnost, atd.).

58:58 – Rozloučení.


  

 
       
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies