www.DUB.cz

českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto

Pfeiffer poodhalil tajemství léčivého zvuku

Biotronik Tomáš Pfeiffer - koncert Společná věcDOMAŽLICE - Několik desítek lidí přišlo poznat tajemství léčivého zvuku Vodnářského zvonu na koncert Tomáše Pfeiffera

Pod názvem Společná věc se konal v Městském kulturním středisku v Domažlicích.

"Nástroj je starý tři a půl tisíce let. Jeho kořeny sahají daleko před bájnou Atlantidu. Je odlit ze sedmi kovů, které symbolizují naši sluneční soustavu. Při hře na tento nástroj vytváří voda na hladině rezonanční obrazce. Protože zvuk působí přímo na atomy našeho těla, mnozí lidé mohou zažít silné léčebné i mystické zážitky. Zvuk může znít v uších několik minut i hodin," uvedl Tomáš Pfeiffer, který se poprvé s tímto nástrojem setkal mezi ledovci v horách ve výšce 2 300 metrů.

Místo, kde byl Vodnářský zvon vystaven, bylo vysvěceno mnichy. "Jakmile jsem na tento duchovní a hudební nástroj zahrál, chytlo mě to za srdce. Protože jsem se chtěl o své pocity a krásu světa podělit s ostatními, začal jsem koncertovat," dodal Pfeiffer.

Na koncertě zazněly tři skladby s názvy: Praga Magna Mater, Pictus Orbis a závěrečná Harmonia Mundi. Zážitek z koncertu umocňovaly i obrazy, které tvořily kulisu na promítacím plátně. "Je to vždycky nádherný zážitek. Na koncertě Tomáše Pfeiffera jsme už podruhé. Zvuky na nás působí velice pozitivně. Cítíme přísun energie. Vibrace na nás působí velice pozitivně. Hodně jsme si toho o Vodnářském zvonu a jeho účincích při hře přečetly," řekly Deníku Marie Fajtová a Vlasta Kitzbergerová z Chrastavic.

Helena Bauerová, Domažlický Deník, 16. 2. 2009

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. All rights reserved.