www.DUB.cz

českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto

Porotní sál rozezvučí prastarý nástroj - Vodnářský zvon

Biotronik Tomáš Pfeiffer - koncert Společná věcJičín - Minimálně zajímavý zážitek si odnesou ti, kteří se v úterý 21. dubna vypraví od 19 hodin do Porotního sálu jičínského zámku. Vystoupit se tam totiž chystá Tomáš Pfeiffer s velice neobvyklým hudebním nástrojem.

Řeč je o tak zvaném Vodnářském zvonu, hudební připomínce východní kultury.

V úterý rozezní Tomáš Pfeiffer v jičínském zámku Vodnářský zvon - nástroj starý řadu století, z období dynastie Ming. Posluchači se mohou zaposlouchat do alikvotních tónů, které dle prastaré tradice nejen rezonují s naší duchovní podstatou, ale léčí i naše tělo.

Léčivý vliv

"Zajímavostí je i to, že součástí hudebního nástroje je vodní hladina, která během hry vytváří rezonanční obrazce a ve fortissimu dochází až k její levitaci do výše řady centimetrů. Hudební zážitek je tak doplněn i silným zážitkem vizuálním," slibují v oficiální pozvánce pořadatelé.

Podle tibetských lámů je zvuk tohoto nástroje schopen procházet celým tělem a působit tak prý na tělesné orgány silným léčivým vlivem. Samotné tělo zvonu je vytvořeno z odlitků sedmi kovů, které symbolizují naši sluneční soustavu. Zlato prý zastupuje Slunce, stříbro Měsíc, měď Venuši, železo Mars, cín Jupitera a olovo Saturna.

Čtyřiapadesátiletý Tomáš Pfeiffer dosáhl mezi biotroniky velké proslulosti jako žák léčitele Josefa Zezulky. Do povědomí veřejnosti se dostal díky svým pravidelným seancím v pořadu televize Nova, při kterých vysílal divákům z obrazovky bioenergii.

Pravidelně vystupuje také v pořadech radia Frekvence 1 a v dalších sdělovacích prostředcích. V současnosti působí jako biotronik, novinář, nakladatel a vydavatel.

Je ředitelem Biotronického centra sociální pomoci v Praze, čestným prezidentem Nadačního fondu Bytí a členem představenstva České společnosti pro výživu a vegetariánství.

Jeho vystoupení je součástí celorepublikového turné po dvaadvaceti místech naší republiky.

Michal Merenda, Jičínský Deník, 17. 4. 2009

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. All rights reserved.