www.DUB.cz
ДУХОВНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ БЫТИЯ
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto

Tomáš Pfeiffer uvádí koncert 21. 12. 2012 - Společná věc

Oslava počátku Platónského roku

Kongresové centrum Praha       objednat vstupenkyVSTUPENKY 

 
Pojďte s námi uvítat počátek nového Platónského roku 21. 12. 2012 do Kongresového centra Praha, za účasti významných hvězd světové hudební scény. Koncert se koná v 19.00 hod. ve velkém sále Kongresového centra Praha, vchod č. 4, předprodej vstupenek: e-shop www.dub.cz
 
Datum 21. 12. 2012 vzbuzuje v mnohých obavy. Přistupme k němu ale opačně. Neposedná osa naší planety opíše v precesním pohybu kružnici jednou za 25 000 let. Této době se říká Platónský rok. I on je dělen do jara, léta, podzimu i zimy, i on má svého „Silvestra“. Koncert Společná věc je oslavou nového platónského cyklu, o kterém mluví mayský kalendář a který začíná právě dnem 21.12. 2012. Výjimečné datum se sluší oslavit zvukem výjimečného nástroje, Vodnářského zvonu, který je přenesen z hlubin věků. Zažijte jeho zvuky nejen v mýtech, ale tady a teď.
Jako hosté koncertu vystoupí světoznámá sopranistka paní Maida Hundeling, nositel Thálie Jan Vacík – tenor, Panochovo kvarteto – světová špička v interpretaci kvartetní hudby, Jiří Bárta – přední světový violoncellista, J. Dvorský – tenor, Jitka Hosprová – nejlepší česká hráčka na violu. Jejich vystoupení spolu s Vodnářským zvonem Tomáše Pfeiffera obohatí koncert a slibuje mimořádný kulturní zážitek.
 
 
Tomáš Pfeiffer (*1953) je český filosof, léčitel, biotronik.
Je žákem a pokračovatelem filosofa a zakladatele biotroniky pana Josefa Zezulky (1912 – 1992).
V první polovině 90. let se stal všeobecně známým díky pořadu Seance na TV Nova. Tato historicky první televizní dálková léčba překvapila ohlasem diváků a šíří úspěšnosti. Pracoval v komisi pro alternativní medicínu ministra zdravotnictví ČR. Zastával funkci mluvčího ČAOL. Založil Nadační fond Bytí, s jehož pomocí v Praze vybudoval a provozuje dům Biotronické centrum sociální pomoci se zaměřením na zdravotní prevenci, zejména onkologickou a biotronickou, a na přednáškovou činnost Duchovní univerzity Bytí, která byla založena v Praze 30. 3. 1994. Založil nakladatelství DIMENZE 2+2 Praha. Pořádá koncerty s názvem Společná věc na netradiční tajuplný historický nástroj – Vodnářský zvon, o kterém jsou první písemné zmínky z období dynastie Ming. V období let 2007 – 2011 se uskutečnilo více než 250 koncertů po celé České republice i v zahraničí.

Maida Hundeling Maida Hundeling - soprán - je v současné době jednou z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších dramatických sopranistek Evropy. Její Aida před 5000 diváky ve Festspielhausu v Salcburku v roce 2009, Alžběta ve Wagnerově Tannhäuseru v milánské La Scale to jenom potvrzují. Maida Hundeling hostuje jako operní, oratorní a kantátová zpěvačka např. v Německu, Japonsku, Rakousku, České republice, Itálii, Norsku, Polsku a ve Spojených státech.
Jan Vacík Jan Vacík - tenor - nositel Thálie. Je pravidelným hostem Národního divadla v Praze. Vystupoval na světových pódiích jako např. v milánské La Scale, Wiener Staatsoper, Teatro de'll Opera di Roma, New Metropolitan Opera Tokyo. Jan Vacík má rozsáhlý koncertní repertoár, s velkým úspěchem zpíval nesčetněkrát sólový part v Beethovenově Deváté symfonii a spolupracuje s předními producenty a režiséry.
Panochovo kvarteto Panochovo kvarteto - Soubor představuje světovou špičku v interpretaci kvartetní literatury a zároveň je považován za vynikajícího představitele české kvartetní tradice založené legendárním Českým kvartetem. Panochovo kvarteto hraje již více než čtyřicet let ve stejné sestavě. Soubor vystupuje pravidelně téměř ve všech zemích Evropy a rovněž v zámoří. Také jeho diskografie je neobyčejně bohatá, zahrnuje mj. soubornou nahrávku Dvořákovy komorní hudby, nahrávku kvartetního díla Martinů, množství nahrávek děl Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a dalších.
Jaroslav Dvorský Jaroslav Dvorský - tenor - Sólista Kammeroper ve Vídni a působil např. v Slovenském národním divadle v Bratislavě, Státní opera v Praze, Národní divadlo v Ostravě, Státní divadlo v Brně. V současné době působí jako sólista Státního divadla v Košicích. Koncertuje nejen doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Repertoár jeho koncertů a pěveckých recitálů s klavírem tvoří nejznámější melodie světových autorů oper a klasických operet: Händel, Verdi, Puccini, dále Strauss, Lehár, Kálmán aj.
Jiří Bárta Jiří Bárta - violoncello - Přední violoncellista své generace. Jeho nahrávky u firmy Supraphon byly časopisem Harmonie dvakrát vyhodnoceny jako nejlepší ve svých kategoriích (Ceny Harmonie 1995, 1999). V roce 2008 spoluzaložil Mezinárodní festival komorní hudby v Kutné Hoře. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry, jako jsou např. Česká filharmonie, Royal Philharmonic Orchestra London a s dirigenty Jiřím Bělohlávkem, Charlesem Dutoit, Maximem Šostakovičem. Je pravidelně zván na přední festivaly a pódia (mj. Barcelona, Berlín, Buenos Aires, Los Angeles, Mnichov, New York, Salcburk, Tokio, Londýn).
Jitka Hosprová Jitka Hosprová - viola, je považována za nejlepší českou hráčku na violu a patří ke špičkám našeho interpretačního umění. Působí jako sólistka, ale také jako komorní hráčka. Je laureátkou Mezinárodní interpretační soutěže „O Cenu Beethovenova Hradce“. Zúčastnila se řady interpretačních kurzů v zahraničí, vystupovala v zemích téměř celé Evropy, v roce 2005 debutovala v  USA. Natáčí CD pro české i zahraniční gramofonové společnosti. Vystupuje s čekými kvartety - Wihanovo kvarteto, Stamicovo kvarteto nebo Kocianovo kvarteto.
Irina Roměnská Irina Roměnská - klavír. Aktivně se zabývá koncertní činností v Evropě i ve světě. Působila jako korepetitorka v Kyjevském operním divadle, nyní korepetitorka ND v Praze.
Júlia Grejtáková Júlia Grejtáková - klavír. Působí jako korepetitorka v Opeře Státního divadla v Košicích a jako profesorka na košické konzervatoři. Je vyhledávanou partnerkou komorních uskupení.
Evžen Zomer Evžen Zomer - akordeon. Vítěz světové soutěže akordeonistů v Paříži. Působil jako profesor konzervatoře v Teplicích a Plzni, nyní ředitel ZUŠ Žacléř, klavírista, skladatel, autor Horoskopu 3000.
Patrick Vacík Patrick Vacík - kytara. Laureát mnoha mezinárodních soutěží. Profesor pražské konzervatoře. Člen Pražského kytarového kvarteta se kterým absolvoval řadu koncertů po celé Evropě.
Sbor Bioton

Sbor Bioton Evžen Zomer, Jarmila Zomerová, Lenka Slunečková, Petra Pajskrová, Michaela Pfeifferová, Klára Doláková, Jiří Jirásek

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. All rights reserved.

 
21. 12. 2012 - Uvítejme nový věk