www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Alternativní medicína (CAM) ve světě - O čem se mlčí

Alternativní medicína (CAM) ve světě

Alternativní medicína (CAM) ve světě - O čem se mlčí

O čem se mlčí

Profesní komora SANÁTOR
svaz biotroniků Josefa Zezulky

člen Platformy EU pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví
při Evropské komisi
ANME – Asociace pro přírodní medicínu v Evropě
EUAA – Evropská asociace pro ajurvédu
ISCMR – Mezinárodní společnost pro výzkum komplementární medicíny
 
2018
 
Zatím nejrozsáhlejší zdroj ověřených informací o alternativní a komplementární medicíně (CAM), která sklízí velký úspěch na mezinárodním poli. Je významnou pomůckou pro diskuzi s odbornou veřejností v této oblasti. Může také významně napomoci v jednání s národními regulátory zdravotní péče. V neposlední řadě přináší i pro laickou veřejnost zásadní ověřené informace o možném prospěchu CAM pro lidské zdraví.

Má - li vzniknout vztah, musí se partneři poznat. Platí to i pro Biotroniku a medicínu. Cílem této publikace je přinést zatím u nás málo publikované informace. Již delší dobu dostává naše veřejnost, odborná i laická, v České republice neúplné, často jednostranné informace o komplementární (doplňkové) a alternativní medicíně (CAM – Complementary and Alternative Medicine). Přední evropské i světové autority, jako je Světová zdravotnická organizace (WHO), Rada Evropy, evropský výzkum CAMbrella financovaný Evropskou komisí, evropská asociace EUROCAM, jsou zcela vstřícné oborům CAM a bez výjimky doporučují výzkum a začleňování CAM do standardní péče.

Podrobnosti najdete v publikaci „Alternativní medicína (CAM) ve světě“, kterou vydala profesní komora Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky. Naše komora se nově stala členem Platformy pro evropskou politiku v oblasti veřej ného zdraví při Evropské komisi. Doufáme, že naše aktivity budou příspěvkem pro vzdělání naší odborné veřejnosti v oblasti CAM.
  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies