www.DUB.cz
UNIVERZITA
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek

PREAMBULE

KDO JSME

UNIVERZITA

Společenství
J. Z.

AKTUALITY

KNIHOVNA

PŘEDNÁŠKY

KONCERTY

ŘÍP

VÝSTAVY

VELETRHY

Bioconstruct

J. Z.

Sanátor – svaz biotroniků J.Z.

Biotronika Josefa Zezulky

T. P.

Nadační fond

Cesty do Indie

Kontakty
 
E-OBCHOD
 
CAM29 - ÚLOHA CAM PŘI SNIŽOVÁNÍ PROBLÉMU ANTIMIKROBIÁLNÍ REZISTENCE

Souhrn <<< Příloha č. 29 >>> Seznam

ÚLOHA CAM PŘI SNIŽOVÁNÍ PROBLÉMU ANTIMIKROBIÁLNÍ REZISTENCE

citace z článku

"V souvislosti s Evropským dnem informovanosti o antibiotikách, 18. listopadu 2015, EUROCAM zveřejnil vlastní politický dokument - Role komplementární a alternativní medicíny (CAM) při snižování problému antimikrobiální rezistence.

WHO a EU zjistili, že antimikrobiální rezistence (AMR) představuje závažnou celosvětovou hrozbu veřejnému zdraví. Poukázali na to, že pokud nebudou okamžitě přijata opatření proti AMR, důsledky pro lidské zdraví budou zničující."

"EUROCAM vyzývá, aby se potenciálu CAM v oblasti redukování problému AMR věnovala skutečná pozornost a aby se v této oblasti prováděl výzkum, který by zjistil, které modality CAM a pro jaké obtíže jsou v oblasti péče o lidské zdraví i veterinární péče obzvláště účinné. Ve srovnání s jinými metodami jako je identifikace a vývoj nových antibiotik by proveditelnost takovýchto zkoušek byla poměrně snadná a nenákladná. V porovnání s touto malou investicí by pak potenciální zisk mohl být enormní."


Zdroj: EUROCAM. The role of Complementary and Alternative Medicine (CAM) in reducing the problem of antimicrobial resistence [online]. [cit. 2016-06-29].
http://cam-europe.eu/the-role-of-complementary-and-alternative-medicine-cam-in-reducing-the-problem-of-antimicrobial-resistance.php
http://www.cam-europe.eu/dms/files/Position_Papers/EUROCAM_PositionPaper_CAM_and_AMR_November2015.pdf
  

Doporučit stránku e-mailem (0)    
      


KNIHOVNA