www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek
CAM29 - ÚLOHA CAM PŘI SNIŽOVÁNÍ PROBLÉMU ANTIMIKROBIÁLNÍ REZISTENCE

Souhrn <<< Příloha č. 29 >>> Seznam

ÚLOHA CAM PŘI SNIŽOVÁNÍ PROBLÉMU ANTIMIKROBIÁLNÍ REZISTENCE

citace z článku

"V souvislosti s Evropským dnem informovanosti o antibiotikách, 18. listopadu 2015, EUROCAM zveřejnil vlastní politický dokument - Role komplementární a alternativní medicíny (CAM) při snižování problému antimikrobiální rezistence.

WHO a EU zjistili, že antimikrobiální rezistence (AMR) představuje závažnou celosvětovou hrozbu veřejnému zdraví. Poukázali na to, že pokud nebudou okamžitě přijata opatření proti AMR, důsledky pro lidské zdraví budou zničující."

"EUROCAM vyzývá, aby se potenciálu CAM v oblasti redukování problému AMR věnovala skutečná pozornost a aby se v této oblasti prováděl výzkum, který by zjistil, které modality CAM a pro jaké obtíže jsou v oblasti péče o lidské zdraví i veterinární péče obzvláště účinné. Ve srovnání s jinými metodami jako je identifikace a vývoj nových antibiotik by proveditelnost takovýchto zkoušek byla poměrně snadná a nenákladná. V porovnání s touto malou investicí by pak potenciální zisk mohl být enormní."


Zdroj: EUROCAM. The role of Complementary and Alternative Medicine (CAM) in reducing the problem of antimicrobial resistence [online]. [cit. 2016-06-29].
http://cam-europe.eu/the-role-of-complementary-and-alternative-medicine-cam-in-reducing-the-problem-of-antimicrobial-resistance.php
http://www.cam-europe.eu/dms/files/Position_Papers/EUROCAM_PositionPaper_CAM_and_AMR_November2015.pdf
  

 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.