www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Průlom v pohledu na alternativní medicínu (VIDEO)Průlom v pohledu na alternativní medicínu (VIDEO)Průlom v pohledu na alternativní medicínu (VIDEO)Průlom v pohledu na alternativní medicínu (VIDEO)Průlom v pohledu na alternativní medicínu (VIDEO)

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Průlom v pohledu na alternativní medicínu (VIDEO)

Informace o konání tiskové konference – Alternativní medicína (CAM) ve světě, konané dne

26. 7. 2018 v 10.30 hod. – Soukenická 21, Praha 1


Na tiskové konferenci byli zástupci médií seznámeni s činností profesní komory Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky, jejímž statutárním představitelem je Tomáš Pfeiffer. Tato organizace se pokouší zvýšit povědomí o oblasti CAM (z angl. Complementary and Alternative Medicine, tj. komplementární a alternativní medicína) v České republice, a to publikační činností, která přináší do České republiky současný stav vědeckého poznání CAM ve světě.

Naše komora se zúčastnila několika jednání na mezinárodní úrovni v Bruselu i jinde a stala se členem mezinárodní politické Platformy pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví při Evropské komisi.

Jednou z aktivit poslední doby byla účast na konferenci EUROCAM v Bruselu na téma: „Snižování potřeby ATB za přispění CAM“, kde profesní komora Sanátor vypracovala příspěvek se zaměřením na prevenci imunitních nedostatečností.

Na této akci byl pořízen obrazový příspěvek s vyjádřením zástupců předních světových autorit, jako je EUROCAM nebo WHO, např. konzultanta pro oblast CAM, genetika pracujícího v Oxfordu, který je konzultantem britské vlády pro tuto oblast, a dalších. Byly zveřejněny zásadní informace o jednání Evropského parlamentu, Světového zdravotnického shromáždění a ostatních. Záznam je k dispozici na: https://www.dub.cz/cs/jednani-v-bruselu

Byla představena další významná iniciativa severoatlantické aliance, technická zpráva NATO – Organizace pro vědu a technologie, která mapuje možnost použití CAM ve vojenských zdravotnických systémech NATO.

Snad nejzásadnější z podaných informací bylo zveřejnění zhodnocení studií „zlatého standardu“ v databázi Cochrane porovnávající účinnost CAM a medicínských postupů, které je doslova průlomem v pohledu na CAM.

Dále byly předloženy nejnovější vědecky podložené informace o stavu alternativní medicíny ve světě, které jsou uveřejněny v knize ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA (CAM) VE SVĚTĚ, aneb O ČEM SE MLČÍ. Tuto publikaci vypracovala pracovní skupina profesní komory Sanátor, s jejím obsahem se máte možnost seznámit zde:
https://www.sanator.cz/knihy/CAM/Alternativni-medicina-(CAM)-ve-svete.pdf

PETICE

Přítomní byli seznámeni s předáním Petice na podporu biotroniky 29. 6. 2018 do Poslanecké sněmovny a 18. 7. 2018 do Senátu Parlamentu České republiky s počtem podpisů přes 40 tisíc s následným tiskovým brífinkem. (Video z předání petice - klikněte zde)

Ředitel profesní komory Sanátor Tomáš Pfeiffer uvedl: „Naším krátkodobým cílem je účastnit se legislativního procesu a přinést odborné i laické veřejnosti relevantní informace o stavu v této oblasti ve světě.“

Profesní komora Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky, Soukenická 21, Praha 1, PSČ 110 00
Tomáš Pfeiffer
ředitel profesní komory Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky,
člen platformy pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví při Evropské komisi


e-mail: sbjz@dub.cz
tel: 222 311 141, 603 723 713
www.dub.cz, www.sanator.cz


Příloha: Zpráva o tiskové konferenci (PDF 1MB)

Záznam z tiskové konference:


Fotogalerie z tiskové konference:
Tisková konference – Alternativní medicína  (CAM) ve světě, konaná dne 26. 7. 2018 v 10.30 hod. – Soukenická 21, Praha 1 Tisková konference – Alternativní medicína  (CAM) ve světě, konaná dne 26. 7. 2018 v 10.30 hod. – Soukenická 21, Praha 1
  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies