www.DUB.cz
UNIVERZITA
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek
 

BIOVID TV

Nápověda k vysílání

Video se často zasekává

Většinou to bývá způsobeno pomalým počítačem nebo pomalým připojením. Z Prahy vysíláme v HD rozlišení 720p s datovým tokem 1200 kb/s (mimo Prahu v rozlišení 480p), ale Youtube umožňuje přepnutí na nižší rozlišení 480p, 360p, 240p, 144p s nižším datovým tokem přes ikonku ozubeného kolečka nebo zvolí rozlišení automaticky. Další příčinou může být otevření více oken v prohlížeči internetu, které více zatěžují počítač, proto zkuste mít otevřené pouze jedno okno s vysíláním. Pokud ani to nepomůže, můžete využít pouze zvukové vysílání na stránce Zvukové vysílání, které méně zatěžuje počítač i připojení (64 kb/s).

Video se zasekává jen občas

Toto může být způsobeno dočasným přetížením serveru. Stačí chvíli počkat, než se přenos obnoví, případně zkusit obnovit stránku BIOVID TV (klávesou F5). Pokud vypadne vysílání úplně (zobrazí se otáčecí kolečko), tak nejspíše vypadl vysílací program, proto chvíli počkejte, než přenos obnovíme.

Video se vůbec nezobrazí

Zkuste vysílání přímo na stránce Youtube - www.youtube.com/user/biovidtv/live. Nebo zkuste použít jiný prohlížeč, např. Google Chrome nebo aktualizovat podpůrný program Adobe Flash Player nebo nám o tom napište na info@dub.cz a prozatím můžete využít pouze Zvukové vysílání nebo záznam vysílání v archivu BIOVID TV. Živé vysílání není dostupné v Německu.

Občasné opakování části vysílání

Vysílání probíhá se zpožděním několika sekund (u video vysílání asi 30 sekund, někdy možná i více, u audio vysílání asi 10 sekund) a toto zpoždění se může měnit podle zatížení serveru. Opakování části vysílání tedy nastává v okamžiku prodloužení zpoždění. Zpoždění také znamená, že působení na závěr přednášky ve skutečnosti začíná a končí o něco dříve.

Obraz a zvuk není synchronizovaný

Pokud je to během vysílání a posun je malý, tak problém je pravděpodobně ve vysílacím programu (omlouváme se, v současné době ladíme nový systém vysílání). Pokud je to až v záznamu a jde o posun mnoha minut, tak je to jen dočasná fáze přepočítávání videa po odříznutí úvodní znělky a za nějakou dobu posun obrazu a zvuku zmizí.

Nejde zvuk

Zkontrolujte, zda je v okně videa vlevo dole zapnutý reproduktor.

Zvukové vysílání mi nefunguje

Zkuste se připojit ke zvukovému vysílání na stránce http://bioton.caster.fm.

Ostatní chyby

Podívejte se do nápovědy na Youtube.

Budeme rádi, když nám o případných problémech s vysíláním napíšete na mail info@dub.cz.  AKTIVITY
 
 Únor 2019
2.2.sobota
9:30OSTRAVA
14:00FRÝDEK-MÍSTEK
3.2.neděle
9:00ZLÍN
13:45BRNO
17:00ZNOJMO
4.2.pondělí
17:00PRAHA
5.2.úterý
18:00JABLONEC N. NISOU
7.2.čtvrtek
17:00HRADEC KRÁLOVÉ
8.2.pátek
18:00PRAHA
KONCERT - SPOLEČNÁ VĚC
9.2.sobota
9:30KARLOVY VARY
13:30PLZEŇ
16:45KLATOVY
 
aktualizace termínů:
14. 1. 2019

 
Informace na tel.: 222 31 11 41