www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Motto

Motto

Josef Zezulka, zakladatel biotronikyJe mnohem víc, než co nám dává poznání našimi slabými pěti smysly. Jsme jako slepci potácející se v nepoznaných pravdách života. Lépe prožívá své bytí ten, kdo pozná to vysoké, na které hmotné vnímání nestačí.
Učení, jak je přinesli v minulosti ti, kteří měli dar vědění, je postupem dlouhé doby a nevhodnými lidskými zásahy značně poškozeno a jeho výklady jsou zamlženy lidským smlouváním s pravdou.
Vnímám pravdu jako jednoduchou a srozumitelnou. Nezajímám se o dřívější učení, nečtu, neposlouchám. To, co předkládám, přijal jsem přímo jako prosté vědění a snažím se své „Vím“ vyjádřit slovy.
Nechci, aby bylo pouze uvěřeno. Pravda je logická, jedno vyplývá z druhého, vše je na sebe vázáno v jasných vztazích. Rozdělené části zapadají přesně do sebe, nikde není mezera nebo dohady. Předkládám pouze stručný přehled. Vždyť poznání pravdy je nekonečně rozsáhlé a její plnost je lidsky nevyjádřitelná.
Velký zákon života je takový, jaký je, a ne, jak ho lidé chtějí mít.
J.Z.


Tomáš PfeifferJistě vzpomínáte, po několik let jsme se na podobném místě setkávali – v časopise Bytí. Byl spojnicí s činností a aktivitou Duchovní univerzity Bytí a vámi – informačním prostorem. Mnozí z vás se na něj těšili a mnozí se ptali, bude další číslo?
Jak čas šel, práce přibývala a prostor na možné vydávání časopisu nebyl. Našimi Infolisty se pokusíme uvést v život, jak již název napovídá, informační materiál o činnosti Duchovní univerzity Bytí, která je dnes opravdu široká a pestrá. Asi se ptáte, jakou budou mít podobu – to záleží i na vás – budeme psát o tom, co vás bude zajímat, např. o koncertech, přednáškách, nakladatelské činnosti. Dále máme v plánu uveřejňovat oddíly z díla pana Josefa Zezulky, články o výživě a zdravotní prevenci.
Chtěli bychom mít i rubriku „nad dotazy čtenářů“ a další. Přál bych si, aby se tyto Infolisty staly naší společnou věcí. Takže se budu těšit na vaše náměty, dotazy, postřehy a zajímavosti. Můžete je zasílat
poštou na adresu redakce nebo na infolisty@dub.cz.
Dalo by se říci, že Infolisty budou žít tak, jak bude o ně zájem. Snad se vám bude naše snaha zamlouvat.

Těším se na setkávání s vámi
Tomáš Pfeiffer

Infolisty 2/2010

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies
 

KNIHOVNA