www.DUB.cz
UNIVERZITA
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek
Pozvánka na tiskovou konferenci Alternativní medicína (CAM) ve světě – Soukenická 21, Praha, 26. 9. 2018 v 10:30

Pozvánka na tiskovou konferenci

Soukenická 21, Praha 26. 7. 2018 v 10:30
Kontakty: 222 311 141, 603 723 713
e-mail: sbjz@dub.cz

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky s počtem petentů přes 40 tisíc.

Profesní komora Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky svolává tiskovou konferenci.
Dne 26. 9. 2018 v 10.30 hod. – Soukenická 21, Praha 1
s názvem Alternativní medicína (CAM) ve světě.

Petice reaguje na jednostrannou mediální kampaň zaměřenou proti alternativní medicíně. 
Chceme upozornit na zájem veřejnosti o alternativní medicínu, resp.  Biotroniku Josefa Zezulky. Naším krátkodobým cílem je účastnit se legislativního procesu a přinést odborné i laické veřejnosti relevantní informace o stavu v této oblasti ve světě.
Za tím účelem obdrží novináři nejnovější komplexní vědecky podložené informace ze světa. Bude jim promítnut i krátký záznam vyjádření zástupců světových autorit jako je EUROCAM nebo WHO, konzultanta pro oblast CAM (Complementary and Alternative Medicine), genetika pracujícího v Oxfordu, který je konzultantem britské vlády pro tuto oblast, a dalších. Získáte informace o jednání Evropského parlamentu, Světového zdravotnického shromáždění a ostatních.
V neposlední řadě bude představen dokument financovaný americkou vládou, který mapuje možnost použití CAM ve vojenských zdravotnických systémech NATO.
Snad nejzásadnější je zveřejnění zhodnocení studií „zlatého standardu“ v databázi Cochrane porovnávající účinnost CAM a medicínských postupů, která je doslova průlomem v pohledu na CAM.
Naše komora se zúčastnila několika jednání na mezinárodní úrovni v Bruselu i jinde a stala se členem mezinárodní politické Platformy pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví při Evropské komisi, proto se snažíme tyto informace přinést naší odborné i laické veřejnosti.
Profesní komora Sanátor - svaz biotroniků Josefa Zezulky Vám poskytne informace k aktuálním otázkám komplementární a alternativní medicíny a otázkám připravovaného zákona o léčitelství, tedy o oblasti, kterou podporuje dle agentury STEM/MARK 85 % našich občanů.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Profesní komora Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky,
Soukenická 21, Praha 1, PSČ 110 00
Místo a čas konání tiskové konference:
26. 9. 2018 v 10:30 hod
Soukenická 21, Praha 1

e-mail: sbjz@dub.cz
tel: 603 723 713 www.dub.cz, www.sanator.cz

Tomáš Pfeiffer
ředitel profesní komory Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky,
člen Platformy pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví při Evropské komisi