www.DUB.cz
Πνευματικού Πανεπιστήμιου Οντότητας
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto

Δραστηριότητες

ΔΙΑΛΕΞΗΣ         Κοντσέρτα

Τόμας Πφείφφερ - Η συνάντηση με τον βιοθρονικό

Εμείς όλοι με τους ιδιαίτερους τρόπους μας ψάχνουμε. Στο τέλος όλων αυτών των δρόμων, όχι μόνο στο διαβάτη του Κομένιου στο έργο του Λαβύρινθος του κόσμου, είναι η προαίσθηση του βάθους της ύπαρξης. Είναι οι ερώτησης της ζωής, της μοίρας, των νομιμοτήτων όλης της ζωής. Το θέμα των διαλέξεων ορίζουν οι επισκέπτες μόνοι τους με της ερωτήσεις τους. Δεν είναι αναγκαίο να είναι η αμοιβαία συμμετοχή μόνο η λέξη. Αν θέλετε, μπορεί να ψάχνουμε μαζί στις διαλέξεις του Πανεπιστήμιου Οντότητας, που προσφέρει αυτή την δυνατότητα ήδη περισσότερο από 17 χρόνια.

   
Ιούλιος 2020

13. 7.
    13. 7.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

17. 7.
    17. 7.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

18. 7.
    18. 7.    9:30   9:30   OSTRAVA, Dům kultury města Ostravy, 28. října 124/2556

19. 7.
    19. 7.    13:45   13:45 BRNO , Kulturní středisko Omega, p.o. - sál Lidového domu, Musilova 407/2

25. 7.
    25. 7.    13:30   13:30 PLZEŇ, Areál učilišť, Karlovarská 99 - Lochotín

26. 7.
    26. 7.    15:00   15:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE, Clarion Congress Hotel, Pražská třída 2306/14
   
Αύγουστος 2020

30. 8.
    30. 8.    12:00   12:00 ŘÍP, Hora
      15:00   15:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21
   
Σεπτέμβριος 2020

19. 9.
    19. 9.    9:00   9:00   KROMĚŘÍŽ, Muzeum, Velké náměstí 38
      13:00   13:00 VYŠKOV, Besední dům - 2.patro, Jana Šoupala 4
      15:00   15:00 OLOMOUC, Vlastivědné muzeum, nám. Republiky 5
      17:00   17:00 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí, Husova 146

20. 9.
    20. 9.    9:00   9:00   PROSTĚJOV, Společenský dům, Komenského 6
      13:45   13:45 BRNO , Kulturní středisko Omega, p.o. - sál Lidového domu, Musilova 407/2
      17:00   17:00 JIHLAVA, Natural centrum, náměstí Svobody 1373

21. 9.
    21. 9.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 
   
Οκτώβριος 2020

2. 10.
    2. 10.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

3. 10.
    3. 10.    9:30   9:30   KARLOVY VARY, Alžbětiny lázně V, Smetanovy sady 1145/1
      13:30   13:30 PLZEŇ, Areál učilišť, Karlovarská 99 - Lochotín
      16:45   16:45 KLATOVY, Městská knihovna, Balbínova 59

4. 10.
    4. 10.    9:30   9:30   JINDŘICHŮV HRADEC, Gymnázium V. Nováka, Husova 333/II
      13:00   13:00 TŘEBOŇ, v budově Gymnázia, Na Sadech
      15:00   15:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE, Clarion Congress Hotel, Pražská třída 2306/14

5. 10.
    5. 10.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

6. 10.
    6. 10.    18:00   18:00 JABLONEC N. NISOU, Spolkový dům, Emilie Floriánové 8

8. 10.
    8. 10.    17:00   17:00 HRADEC KRÁLOVÉ, Základní škola J. Gočára (Zálabí), Tylovo nábřeží

9. 10.
    9. 10.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, Kostel sv. Trojice, Sokolská 593/26,
Info: 605 525 202

10. 10.
    10. 10.    9:30   9:30   OSTRAVA, Dům kultury města Ostravy, 28. října 124/2556
      14:00   14:00 FRÝDEK-MÍSTEK, Základní umělecká škola, Hlavní třída 11

11. 10.
    11. 10.    9:00   9:00   ZLÍN, INFOND Centrum Štefánikova (bývalý Centroprojekt), Štefánikova 167
      13:45   13:45 BRNO , Kulturní středisko Omega, p.o. - sál Lidového domu, Musilova 407/2
      17:00   17:00 ZNOJMO , Znojemská beseda, Masarykovo náměstí 22

12. 10.
    12. 10.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

13. 10.
    13. 10.    17:30   17:30 HUMPOLEC, Městská knihovna v Humpolci - Literární klub, Dolní náměstí 250

15. 10.
    15. 10.    17:00   17:00 TEPLICE, Regionální knihovna, Lípová 13
      18:30   18:30 BÍLINA, Městská knihovna, Mírové náměstí 21/16

19. 10.
    19. 10.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

22. 10.
    22. 10.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
ZNOJMO, Znojemská Beseda - štukový sál, Masarykovo náměstí 22,
προπώληση εισιτηρίων: TIC, Obroková 10, Znojmo, tel.: 515 222 552, Info: 732 963 808

23. 10.
    23. 10.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
OSTRAVA, Divadlo loutek , Pivovarská 3164/15 ,
προπώληση εισιτηρίων: Pokladna předprodeje Divadla loutek, Pivovarská 3164/15, Ostrava, tel.: 596 100 500, info@dlo-ostrava.cz, Info: 608 757 572

24. 10.
    24. 10.    9:00   9:00   KROMĚŘÍŽ, Muzeum, Velké náměstí 38
      13:00   13:00 VYŠKOV, Besední dům - 2.patro, Jana Šoupala 4
      15:00   15:00 OLOMOUC, Vlastivědné muzeum, nám. Republiky 5
      17:00   17:00 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí, Husova 146

25. 10.
    25. 10.    9:00   9:00   PROSTĚJOV, Společenský dům, Komenského 6
      13:45   13:45 BRNO , Kulturní středisko Omega, p.o. - sál Lidového domu, Musilova 407/2
      17:00   17:00 TŘEBÍČ, Základní škola Třebíč, Benešova 585

26. 10.
    26. 10.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

30. 10.
    30. 10.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

31. 10.
    31. 10.    9:30   9:30   KARLOVY VARY, Alžbětiny lázně V, Smetanovy sady 1145/1
      13:30   13:30 PLZEŇ, Areál učilišť, Karlovarská 99 - Lochotín
      16:45   16:45 KLATOVY, Městská knihovna, Balbínova 59
   
Νοέμβριος 2020

1. 11.
    1. 11.    9:30   9:30   JINDŘICHŮV HRADEC, Gymnázium V. Nováka, Husova 333/II
      13:00   13:00 TŘEBOŇ, v budově Gymnázia, Na Sadech
      15:00   15:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE, Clarion Congress Hotel, Pražská třída 2306/14

2. 11.
    2. 11.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

3. 11.
    3. 11.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
ČESKÉ BUDĚJOVICE, KD Slavie, Jirsíkova 2,
Info: 608 973 899

5. 11.
    5. 11.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
OPOČNO, Kodymův národní dům, Kupkovo nám. 310 ,
προπώληση εισιτηρίων: IC, Kupkovo nám. 247, Opočno, tel.: 494 668 111, infocentrum@opocno.cz, Info: 774 032 776

7. 11.
    7. 11.    9:30   9:30   OSTRAVA, Dům kultury města Ostravy, 28. října 124/2556
      14:00   14:00 FRÝDEK-MÍSTEK, Základní umělecká škola, Hlavní třída 11

8. 11.
    8. 11.    9:00   9:00   ZLÍN, INFOND Centrum Štefánikova (bývalý Centroprojekt), Štefánikova 167
      13:45   13:45 BRNO , Kulturní středisko Omega, p.o. - sál Lidového domu, Musilova 407/2
      17:00   17:00 ZNOJMO , Znojemská beseda, Masarykovo náměstí 22

9. 11.
    9. 11.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

10. 11.
    10. 11.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
SYCHROV, Zámek - Zámecká galerie,
Info: 602189870

12. 11.
    12. 11.    16:00   16:00 CHOMUTOV, Knihovna, budova B, Ateliér, Palackého 85
      18:00   18:00 OSTROV, Dům kultury - Klubovna č. 8, Mírové náměstí 733

20. 11.
    20. 11.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
PRAHA, Aula Českého vysokého učení technického v Praze – Betlémská kaple, Betlémské nám. 4,
προπώληση εισιτηρίων:

21. 11.
    21. 11.    9:00   9:00   KROMĚŘÍŽ, Muzeum, Velké náměstí 38
      13:00   13:00 VYŠKOV, Besední dům - 2.patro, Jana Šoupala 4
      15:00   15:00 OLOMOUC, Vlastivědné muzeum, nám. Republiky 5
      17:00   17:00 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí, Husova 146

22. 11.
    22. 11.    9:00   9:00   PROSTĚJOV, Společenský dům, Komenského 6
      13:45   13:45 BRNO , Kulturní středisko Omega, p.o. - sál Lidového domu, Musilova 407/2
      17:00   17:00 JIHLAVA, Natural centrum, náměstí Svobody 1373

23. 11.
    23. 11.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

24. 11.
    24. 11.    19:00   19:00 Κοντσέρτα - Κοινό πράγμα 2020  
PLZEŇ, Střední průmyslová škola dopravní - Společenský sál, Karlovarská 99,
Info: 777 055 812

27. 11.
    27. 11.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

28. 11.
    28. 11.    9:30   9:30   KARLOVY VARY, Alžbětiny lázně V, Smetanovy sady 1145/1
      13:30   13:30 PLZEŇ, Areál učilišť, Karlovarská 99 - Lochotín
      16:45   16:45 KLATOVY, Městská knihovna, Balbínova 59

29. 11.
    29. 11.    9:30   9:30   JINDŘICHŮV HRADEC, Gymnázium V. Nováka, Husova 333/II
      13:00   13:00 TŘEBOŇ, v budově Gymnázia, Na Sadech
      15:00   15:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE, Clarion Congress Hotel, Pražská třída 2306/14

30. 11.
    30. 11.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 
   
Δεκέμβριος 2020

1. 12.
    1. 12.    18:00   18:00 MLADÁ BOLESLAV, Knihovna města MB, Tř. Václava Klementa 1229

3. 12.
    3. 12.    17:00   17:00 HRADEC KRÁLOVÉ, Základní škola J. Gočára (Zálabí), Tylovo nábřeží

4. 12.
    4. 12.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 

5. 12.
    5. 12.    9:30   9:30   OSTRAVA, Dům kultury města Ostravy, 28. října 124/2556
      14:00   14:00 FRÝDEK-MÍSTEK, Základní umělecká škola, Hlavní třída 11

6. 12.
    6. 12.    9:00   9:00   ZLÍN, INFOND Centrum Štefánikova (bývalý Centroprojekt), Štefánikova 167
      13:45   13:45 BRNO, Kino Art - Velký sál, Cihlářská19

7. 12.
    7. 12.    17:00   17:00 PRAHA, Sál JZ, Soukenická 21    BIOVID TV 
 
Poslední aktualizace termínů: 13. 6. 2020

e-mail: info@dub.cz


 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. All rights reserved.

 
Petice na podporu biotroniky
Petice na podporu biotroniky