www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Biotronika není lék, ale filosofie

Biotronika není lék, ale filosofie

Praha – Jednašedesátiletý Tomáš Pfeiffer je český filosof, léčitel a biotronik. Je žákem a pokračovatelem filosofa a zakladatele biotroniky pana Josefa Zezulky, který byl význačnou osobností české duchovní a filosofické kultury. Tomáš Pfeiffer je čestným prezidentem Nadačního fondu Bytí, s jehož pomocí v Praze vybudoval a provozuje Biotronické centrum sociální pomoci se zaměřením na zdravotní prevenci, zejména onkologickou a biotronickou.
 
Co je biotronika?
Biotronika je nemedicínský obor sloužící k pomoci pacientům při chorobách způsobených bioenergetickou nedostatečností. Jde o oblast životních sil, které jsou odlišné od sil anorganických neboli neživých. Toto slovo se poprvé objevuje po roce 1945, kdy jej vymýšlí a ustavuje Josef Zezulka. Strukturuje ho do biotronické patologie, nauky o vitálních silách a nauky o jejich použití, zejména do duchovní filosofie.

Z čeho biotronika vychází?
Biotronika je filosofií a vlastní léčba její praktickou aplikací, která vychází z poznatku, že se člověk sestává ze tří základních částí. Hmoty, ducha a vitality. Je-li příčina onemocnění ve hmotě, je hmotné podání léku nejúčinnější. Porucha v psyché má být ovlivněna zejména psychoterapií, ve vážných případech hlubokou hypnózou. Porušené silové vitální systémy buněčné, orgánové i celotělové pak náleží biotronice. V mnoha případech je choroba způsobená více činiteli, zde pak je v léčbě nutná spolupráce příslušných oborů.

Jak souvisí s biotronikou vitální síla?
Vitální síla je energetický projev živé hmoty, která dosud stála spíše v pozadí zájmu vědy. Ta se plně soustředila na zkoumání energií anorganických, jako jsou různá záření, elektřina, radiace nebo magnetismus. Vitální síla je odpovědná za řízení pochodu a procesu v buňce, orgánu a celém těle.

V čem spočívá biotronika?
Působení probíhá tak, že nejprve se z postiženého místa odebere poškozená biologická plazma a pak posiluji toto místo vitální silou neboli biotronickým působením. Nemá žádné vedlejší účinky, ošetřuje komplexně celý organizmus nebo orgán či skupinu buněk. Biotronik pracuje vždy nezištně a musí mít i další vlastnosti, které jsou podmínkou této práce. Sama léčba je duchovním obřadem.

Může léčba nahradit lékaře?
Biotronika nikdy neslouží jako náhrada medicíny, ale pomáhá tam, kde má možnost. To může být i po ukončení například medicínských terapií. Principy biotroniky jsou součástí nejmodernejších výzkumů. Teprve v posledních letech se totiž potvrzuje to, co biotronika bere v úvahu už dávno, a to vliv určitých látek na vznik zhoubného nádoru v těle. V našem těle rakovinotvorně působí například látky, které obsahují tolik oblíbené uzeniny a mnoho jiného.

Proč jste se rozhodl tímto oborem zabývat?
Snažím se pokračovat v odkazu svého učitele Josefa Zezulky. Setkání s ním bylo pro mě osudové, byla to nenásilná a vlastně geniální výuka v oblasti filosofie Bytí a biotroniky, tedy v oborech, které Josef Zezulka vytvořil a zavedl do praxe. Těsně před opuštěním svého hmotného těla si mě pan Zezulka zavolal a udělal něco, co se stalo pro mne závazkem, slibem a životním naplněním na celý další čas.

Co je obsahem vaší práce?
Od roku 1990 pořádám přednášky po celé republice. Témata přednášek určují vlastně návštěvníci sami, a to svými dotazy. Mohou se týkat velmi rozmanitých oblastí života, jako je biotronická prevence, filosofie a jiné. Zamýšlíme se nad otázkami a záhadami života. Nejsou tu omezení věkem, pohlavím, národností ani jiné.

Mužete být konkrétní?
Jsou to otázky osudu, smyslu života, nauka o vznikání, tedy celkově otázky filosofie Bytí, a to i s dopady do hmotných oborů. Důležitá je osobní svoboda a nadšení. Myslím to dobré nadšení, ne fanatismus naučených pouček. Vstupné je dobrovolné. Na závěr přednášek proběhne biotronické působení formou rozloučení.
Termíny najdete na www.dub.cz.

Zabýváte se i něčím dalším?
Od roku 2007 je to koncertní činnost. Hraji na netradiční nástroj, Vodnářský zvon. Historie Vodnářského zvonu sahá velmi daleko, písemné zmínky jsou z období dynastie Ming, tak 500 let zpět a dle jiných zpráv mnohem dále. Nástroj má mnoho význačných vlastností a podle lamaistické tradice jeho rezonance působí blahodárně na buňky těla.

Jak se na takový zvon hraje?
Hraje se na něj mokrýma rukama, které se přikládají na madla, a tím je zvon rozezníván. Nedílnou součástí koncertu je i unikátní velkoplošná filmová projekce, která je promítána na parabolické plátno. Obraz tak citlivě doplňuje zvuk. V závěrečné části koncertu probíhá prohlídka Vodnářského zvonu a máte tak možnost zblízka se podívat na rezonanční obrazce vznikající při hře na vodní hladině.

(pap), Pražský deník, 18. 9. 2014

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies