www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Brzy poletíme na křídlech zvonů

Brzy poletíme na křídlech zvonů

Nevšední program hudebních skladeb i neobvyklé videoprojekce ve formě obrazů je připraven pro návštěvníky koncertu Společná věc. Když Tomáš Pfeiffer poprvé uviděl ve vysokých horách Vodnářský zvon, netušil, že s ním v budoucnu spojí svůj další osud. Nyní již šest let představuje tento neobvyklý vzácný nástroj veřejnosti.
Při návštěvě koncertu můžeme vnímat tóny zvonu a také zažívat krásu, tajemnost a hlubokou výpověď příběhů s všelidskými tématy. Obrazový doprovod v unikátní parabolické projekci nás provází nejen jemností a barevností života, ale i skutečnými lidskými osudy, a také se s námi vydává na cestu do hlubokého vesmíru. Ve skladbě Patria Deum se můžeme nechat unášet nádhernými, dosud málo známými záběry vesmírných galaxií a hvězdokup.
Vjem je umocněn tóny Vodnářského zvonu, které, dle poznání dávných mistrů, znějí prostorem i námi a pomáhají harmonizovat celou bytost.
Vodnářský zvon vypadá jako velká kovová nádoba s širokými úchytkami po bocích naplněná vodou. Právě voda a také sedm vybraných kovů, ze kterých je zvon ulit, zde mají nezanedbatelnou roli. Díky nim a také díky umění hráče lze nástroj rozeznívat.
Jak starodávný nástroj vypadá se můžeme přesvědčit v závěru koncertu, kdy Tomáš Pfeiffer zve všechny přítomné k prohlídce Vodnářského zvonu zblízka. Zážitky z koncertu samotného jsou tak ještě rozšířeny pohledem do nitra zvonu. Je potěšující vidět nádherný svět kapiček vody, které jsou obrazem jednotlivých hraných tónů.
Koncert je věnován věcem, které se týkají každého z nás, i když o nich mnohdy nepřemýšlíme. Dává nám možnost zastavení, nejen hudebního, ale i připomenutí zázraku jménem život.
Koncert Společná věc se koná v úterý 6. listopadu v 18.30 hodin ve Velkém Meziříčí v Jupiter clubu. Vstupné je 100 korun, zlevněné činí 80 korun. Veškeré informace jsou k dispozici na www.dub.cz nebo na telefonu 566 678 144.

Žďárský deník, 15. 10. 2012

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies