www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Do Nymburka míří vodnářský zvon

Do Nymburka míří vodnářský zvon


Vodnářský zvon se rozezní i v Nymburce.
NYMBURK - Známý léčitel a biotronik Tomáš Pfeiffer přijede do Nymburka a rozezní starodávný nástroj, takzvaný vodnářský zvon. Unikátní zvukový zážitek doplní velkoplošná prabolická projekce. Koncert tak propojí starobylý nástroj s moderní technologií.
 
Tóny vodnářského zvonu jsou opředeny mnoha mýty. "Dle jeho dávných tvůrců zní zvukem vesmíru, zvukem, který vstupuje do každé buňky těla posluchače. Je úžasné, že v mnoha ohlasech návštěvníků koncertu je zmiňována tato harmonie i dnes. Na závěr každý může při ukázce nástroje sám pozorovat krásu levitujících kapiček vody, kterou je zvon naplněn," popisuje organizátorka koncertu Věra Hamplová.

První zmínky o tomto netradičním tajuplném historickém nástroji pocházejí z období dynastie Ming, která vládla v Číně od 14. do 17. století. Koncert Tomáše Pfeiffera, který je součástí turné s názvem Společná věc, se koná v úterý 29. října od 19 hodin v Obecním domě.

Jolana Boháčková, 5 plus 2, 17. 10. 2013

 
  
 
       
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies