www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
 
Josef Zezulka
Josef ZEZULKA        TO, CO HLEDÁŠ

        Člověče, co stále hledáš? Proč jsi neklidný a proč svůj osud, který žiješ, cítíš jako břemeno? Proč si stále uvědomuješ, že se ti nedaří v životě dobře? - Když vše, co na světě je, má svoji příčinu, má ji i Tvoje nespokojenost. Přemýšlel jsi někdy o té příčině?
        Nebo stále jen hledáš násilná východiska? Chceš být bohatý, nebo vážený občan, chceš, aby ti po smrti postavili pomník, nebo máš starost o budoucnost svých potomků?
        Nebo jsi si uvědomil, že jsou vyšší okultní síly a chceš je zvládnout? Chceš svojí vůlí ovládat jiné pro svůj prospěch.
        Uvědom si, že to ještě nikdy nikomu nepřineslo nic dobrého.
        Když se slepec pohybuje v neznámé krajině, má stálé obavy. Každý krok, který udělá, může mu uškodit nebo ho přivést do záhuby. Může zakopnout a zlomit si nohu, ale může také spadnout do propasti a zabít se. Právě tak je to s člověkem, který jde životem, a o životě nic neví. Nepoznal jeho zákonitosti, a proto ten strach. Nezná ani příčinu proč žije, nezná příčiny a vývoj svých dnešních myšlenek a činů, a nezná také jejich následky a zpětný dopad na svůj osud.
        Proto ten strach.

        Možná, že nejsi slepec. Snad ve svém životě nevidíš jen proto, že jsi neotevřel oči. Snad jsi se jen nerozhlédl po životní pravdě. Snad jsi poznával jen běžný hmotný život a nezajímal se doposud o vyšší návaznost a hloubky bytí.
        Zastav a zamysli se. Každý tvor, který žije volně v přírodě svým přirozeným životem, má ke svému žití vše, co potřebuje. Je o něho plně postaráno. Žije v těsném spojení s prostředím a je pro život plně vyzbrojen. Jen člověk ne. Přesto, že svojí inteligencí si dovedl zjednat naprostou bezpečnost vůči ostatním tvorům a nepřátelským živlům, přesto není spokojen. Žije svůj život příliš křečovitě. Má zbytečné a mnohdy nesmyslné požadavky, které se staly jeho pánem, a on jim otročí. V jejich zajetí není svobodným. Když přijde jeho čas a on umírá, může si položit otázku: "Proč jsem vlastně žil? A žil jsem vůbec, nebo jsem si život otrávil zbytečnými - spěchem, nervozitou, zbytečným honěním se za stíny a chimérami, a v tom jsem žít zapomněl?
        Je to tak. Zastav se a zamysli se, a pak jednej, jak sám uznáš. Vždyť máš svobodnou vůli. Já ti mohu jen nabídnout pomocnou ruku. Ty ji můžeš přijmout nebo odmítnout.

JEUA


 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies
 
 

Rozhovor
s Tomášem Pfeifferem
o knize Život přinašeče