www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Koncert na zámku Sychrov

Koncert na zámku Sychrov

Sychrov Zámek Sychrov byl zvolen pro ojedinělý audiovizuální projekt, který propojuje tajemství dob minulých se současností. Koncertem Společná věc, posluchače provází zvuk starodávného nástroje. Na Vodnářský zvon hraje Tomáš Pfeiffer.
 
Sychrov Zámek Sychrov byl zvolen pro ojedinělý audiovizuální projekt, který propojuje tajemství dob minulých se současností. Koncertem Společná věc, posluchače provází zvuk starodávného nástroje. Na Vodnářský zvon hraje Tomáš Pfeiffer.
Podle tradice i zkušeností posluchačů, jeho rezonanční tóny nejen slyšíme, ale vnímáme celou svou bytostí, procházejí námi a pomáhají nás harmonizovat. Koncerty Společná věc již probíhají šestým rokem, a to s úspěchem. Název koncertů byl vybrán jako symbol, který odkazuje na věci nám všem společné. „V každodenních starostech a povinnostech mnohdy zapomínáme na krásu a jednotu světa, který nás obklopuje. A právě to bych rád lidem ukázal a také je potěšil krásnými a mnohdy neobvyklými záběry.“ upřesňuje Tomáš Pfeiffer.
Sedm kovů, z nichž je Vodnářský zvon slit, spolu s vodou uvnitř nádoby a uměním hráče, který zvon rozeznívá, tvoří nerozlučnou a důležitou kombinaci. Hudební dojem je ještě posílen filmovou projekcí na originálním parabolickém plátně s 3D efektem. Jednotlivé obrazové skladby na sebe navazují. Hloubka lidských příběhů zasahujících až do samého nitra naší bytosti se střídá s půvabnými záběry přírody. Nechybí ani smysl pro humor, ve skladbě barevných obrázků z fraktální geometrie. Vše jemně sladěno a důmyslně zakomponováno. Koncert graduje v závěrečné skladbě Patria Deum, která nás provází na cestě vesmírem. Snímky vesmírných prostor nenechávají nikoho lhostejným.
Hudebně obrazový projekt je zakončen prohlídkou Vodnářského zvonu zblízka. Tomáš Pfeiffer nejen předvede svět vodních kapiček, které se vznáší nad vodní hladinou nebo vytvářejí obrazy na vodě, ale také je možné i zlehka se dotknout okraje zvonu a vnímat krásu rezonance zblízka.
Koncert se uskuteční v Zámecké galerii, zámek Sychrov, v úterý 9. 10. 2012 v 19 h. Předprodej vstupenek v Infocentru Turnov, tel.: 481 366 255, info@turnov.cz. Veškeré další informace naleznete i na webových stránkách www. dub.cz

Liberecký deník, 6. 10. 2012

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies