www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Koncert Tomáše Pfeiffera nabídl jedinečný umělecký zážitek

Koncert Tomáše Pfeiffera nabídl jedinečný umělecký zážitek


Koncert Tomáše Pfeiffera nabídl jedinečný umělecký zážitek

Prostějovskou sokolovnu uplynulý čtvrtek naplnily magické tóny vodnářského zvonu, který svýma rukama rozezníval biotronik Tomáš Pfeiffer. Hra byla navíc doplněna o velkoplošnou projekci, v níž se objevily barevné fraktály nebo vize nelibé přítomnosti i budoucnosti. Návštěvníci se tak mohli zaposlouchat do uklidňujícího zvuku vodnářského zvonu, jehož tóny nejenže slyšeli, ale i cítili a viděli, či se zamyslet nad tím, kam spěje naše civilizace. Večerník u této akce, jejíž byl mediálním partnerem, nemohl chybět.

Biotronik Tomáš Pfeiffer navštěvuje města po celé republice včetně Prostějova se svým vodnářským zvonem již dlouhá léta. Minulý čtvrtek se k nám vrátil a v místní sokolovně rozezněl zmiňovaný vodnářský zvon, ale i menší zvon z Chrámu svatého Víta. Zazněly přitom skladby tradiční i novější. Velkoplošná projekce, která je doplňovala, návštěvníky navíc provedla hlubokým vesmírem a fraktálním světem geometrických obrazců. Ty vznikají složitými matematickými výpočty, které se promítnou vizuálně jako barevné obrazce. „Pro představu: výpočet pro vznik fraktálního obrazu kompozice Duch, kterou vám nyní zahraji, trval zhruba třetinu roku,“ uvedl Pfeiffer.  

Tereza Machová, Prostějovský Večerník, 3. 3. 2019

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies