www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Mezinárodní kongres zdraví 2021 Praha - Meduňka 9/2021

Zaujalo nás

Mezinárodní kongres zdraví 2021 Praha - Meduňka 9/2021

Zdraví nezná hranic – hledejme, co nás spojuje

Mezinárodní kongres zdraví 2021 Praha

Ve dnech 10. až 12. září 2021 proběhne Mezinárodní kongres zdraví 2021 Praha konající se na www.mkz2021praha.cz Jeho hlavním cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti metod celostní a tzv. alternativní medicíny. Řediteli Institutu pro TCIM (tradiční, komplementární a integrativní medicína) Tomáši Pfeifferovi jsme položili několik otázek. 

Z jakého důvodu se věnujete TCIM?

Více než 40 let se věnuji biotronice a snažím se naplnit odkaz svého učitele Josefa Zezulky, který byl mezinárodně uznávaným odborníkem a spolupracoval i s lékaři.
Biotronika vychází z poznatku, že člověk sestává ze tří základních částí – hmoty, ducha a vitality. Je-li příčina onemocnění ve hmotě, je nejúčinnější podání léků, a to je doména moderní medicíny. Porucha v psyché má být ovlivněna zejména psychickou silou, tedy psychoterapií, ve vážných případech hlubokou hypnózou, lékem či jinak. Porušené silové vitální systémy buněčné, orgánové i celotělové pak náleží biotronice. Často je choroba způsobena více činiteli a pak je nutná spolupráce příslušných oborů.

Využívání TCIM v oblasti zdravotní péče je v současnosti trendem nejen v Evropě, ale i ve světě.

Zpracovali jsme publikaci Alternativní medicína ve světě (volně ke stažení na www.itcim.cz), čímž vznikl jeden z nejucelenějších informačních materiálů z ověřených zdrojů a z vědecky uznávaných databází. Ukazuje se stále více, že medicína i „alternativa“ se navzájem doplňují a jejich společným cílem má být prospěch člověka.

To vás vedlo k uspořádání Mezinárodního kongresu zdraví 2021?

Ano, ale také to, že jsem se jako zástupce Profesní komory Sanátor účastnil mnoha mezinárodních setkání. Na pozvání Nadstranické parlamentní skupiny (APPG) pro Indické tradiční vědy jsem vystoupil v Evropském parlamentu v Bruselu, v Parlamentu Spojeného království a Velvyslanectví Indické republiky v Londýně apod. Byli jsme přizváni do řady významných mezinárodních organizací, např. jsme členem ANME, což je největší Asociace pro přírodní medicínu v Evropě, EU Health Policy Platform při Evropské komisi a také ISCMR – mezinárodní společnosti pro výzkum komplementární medicíny.

Kongres se koná se pod záštitou hlavního města Prahy a vystoupí zde významné mezinárodní osobnosti z oblasti oborů tradiční, komplementární a integrativní medicíny TCIM (dříve CAM). Z členů předsednictva kongresu je to z České republiky např. prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc., Mgr. Jiří Čehovský – homeopat a zakladatel autopatie, Mgr. Miloslava Rutová – facilitátorka a terapeutka Kineziologie One Brain a poslankyně parlamentu ČR, z mezinárodních zástupců se zúsčatsní např. Bhaswati Bhattacharya, MPH, MD (USA), Ph.D. z Cornell University, Nora Laubstein (Německo) – prezidentka ANME, prof. Dr. Madan Thangavelu (Velká Británie) – generální tajemník a vedoucí výzkumu Evropské asociace pro ájurvédu, genomový biolog a jiní.

Jakým způsobem se lidé mohou kongresu zúčastnit?

Kongres bude probíhat v 3D interaktivním prostředí a umožní setkávání a komunikaci všech účastníků kongresu pomocí chatu, videohovorů a také umožní si dostupné informace stáhnout. Na kongres se každý může registrovat zdarma. Již nyní se můžete se přihlásit jako návštěvník, aktivní účastník nebo vystavovatel na: www.mkz2021praha.cz.

Registrací se dostanete zdarma do celého kongresového prostředí a budete se moci podívat do
- tří kongresových sálů (bude tlumočeno do CZ, AJ, NJ)
- navštívit posterové prezentace aktivních účastníků kongresu
- zajímavé budou i výstavní stánky s užitečnými informacemi. On-line můžete kontaktovat vystavovatele a stahovat si materiály. Kongres bude přístupný v plně interaktivní v 3D formě ještě další 3 měsíce po skončení akce.

Těšíme se tedy na shledání na Mezinárodním kongresu zdraví 2021 Praha. www.mkz2021praha.cz.

časopis Meduňka, 1. 9. 2021

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies