www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Ostrov se rozezní Společnou věcí

Ostrov se rozezní Společnou věcí

Ostrov se rozezní Společnou věcí

Každý projekt, který je zajímavý, si právem zaslouží pozornost publika. Stejně je to i u multimediálního koncertu Společná věc. Má již více než desetiletou historii a za tu dobu jej navštívily tisíce návštěvníků. Naposledy jej novináři ve svém článku ohodnotili jako „jedinečný umělecký zážitek“. 

V průběhu večera představuje Tomáš Pfeiffer starodávný nástroj nazývaný Vodnářský zvon, který doplňuje doprovodná parabolická projekce ve špičkové kvalitě. Harmonizující tóny zvonu jsou podbarveny filmovým příběhem ukazujícím život ve své rozmanitosti. Skladby postupně gradují, aby nás nakonec zavedly hluboko do vesmíru.

Letošní témata jsou rozšířena o tzv. fraktální příběhy, které vznikají propojením lidského tvoření a počítačových výpočtů. Ztvárňují realitu pomocí obrazců, které mohou jít do nekonečna všemi směry. Je v nich zakódována nejen naše minulost, ale i budoucnost. Jsme zvyklí vnímat mnohé děje jako nahodilé, chaotické. Zákonitosti ale lze popsat a dokonce určit budoucí vývoj. Tím, že je zákonitý, lze ho předvídat. Na koncertě můžeme vidět pohyb fraktálů ve skladbách Atlantis, Duch a Dávnověky.

Je již tradicí, na kterou lidé také čekají, že v závěru mohou zájemci přijít až k Vodnářskému zvonu, dotknout se jej a nejen slyšet, ale i vidět a vnímat jeho rezonance z bezprostředního kontaktu s ním. Propojení publika a hráče s jeho nástrojem je příjemným vyústěním celého večera.  

„Jsem rád, že koncert oslovuje lidi všech generací. Jsem prostředníkem mezi nimi a tímto nástrojem a těší mě, když dochází k souznění,“ dodává autor a realizátor projektu Tomáš Pfeiffer.

 
Kam na koncert
Koncert Společná věc můžete navštívit ve středu 10. dubna  v 19 h. v ostrovském domě kultury.
Vstupenky jsou v předprodeji na www.dub.cz nebo v infocentru, Mírové nám. 733, tel.: 353 800 511.
Více informací získáte na telefonu 723 312 964.
 
 

M.Z., Karlovarský deník, 3. 4. 2019

 
  
 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.