www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Otevřený dopis ministru zdravotnictví k přípravě zákona o léčitelství a výzva ke zkoumání biotroniky

Otevřený dopis ministru zdravotnictví k přípravě zákona o léčitelství a výzva ke zkoumání biotroniky

Vážený pane ministře,

v poslední době se i díky Vám ve sdělovacích prostředcích začalo velmi diskutovat o tzv. šarlatánech. Na internetových stránkách Vašeho ministerstva mohou lidé nahlašovat svoje negativní zkušenosti s léčiteli.

Vydělávat na lidech, kteří se ocitnou tváří v tvář těžké nemoci, je věc, kterou by správně fungující společnost měla dokázat řešit. V takové společnosti by měla převažovat snaha spolupracovat na hledání možností, jak nemocným lidem nejlépe pomoci, a hlavně, jak vzniku nemocí předcházet. Ministr zdravotnictví by měl z podstaty své funkce tuto snahu zastřešovat. Proto se na Vás obracíme s tímto otevřeným dopisem.

Naléhavost řešení narůstá společně se strmě stoupající křivkou výskytu nových případů rakoviny. Pokud jsme před 40 lety měli ročně 15 tisíc nových případů, dnes je to již 80 tisíc a křivka stoupá stále strměji. Snaha o zachycování rakoviny v časném stadiu, která je často označována jako prevence, je věc jistě velmi prospěšná, na výskyt nových případů však nemá žádný vliv. Vzrůstající křivku může ovlivnit pouze skutečná prevence v pravém slova smyslu. Naději v nás vzbuzuje fakt, že jste primární prevenci zařadil mezi dvanáct svých priorit. Věříme, že při Vašem působení v roli ministra zdravotnictví, přestane být primární prevence popelkou, o které se sice hodně mluví, ale nikdo vlastně neví, kde je.

V diskusním pořadu České televize „Máte slovo s  M. Jílkovou“, který byl vysílán 26.6.2014, zaznělo mnoho protichůdných názorů. Jeden by však neměl zapadnout. Jedná se o velmi věrohodně působící výpověď paní Procházkové, která měla dle lékařských zpráv prokazatelně zhoubný nádor a četné metastáze a která využila všechny dostupné medicínské možnosti. Když její případ lékaři označili za beznadějný, vyhledala biotronika Tomáše Pfeiffera, který je žákem pana Josefa Zezulky. Po dvouapůlletém léčení pomocí biotroniky byla bez nálezu a dnes již více než dvacet let prožívá plnohodnotný život. Mezi diváky byli přítomni další dva lidé s podobným osudem, bohužel jim nebylo dáno slovo. Pan Pfeiffer Vám přímo ve studiu předal složku s mnoha dalšími dokumenty, včetně lékařských zpráv, ve kterých jsou zaznamenány další podobné případy. Z Vašeho vystupování ve výše zmíněném pořadu byla cítit velká nedůvěra ke všem léčitelům. V každé profesní skupině můžeme najít omezený počet špičkových odborníků, lepší či horší průměr, a také tu opačnou stranu.

To platí jak o léčitelích, tak o lékařích, ale i o všech jiných profesích, včetně politiků. Dobrý politik by měl pomáhat vytvářet podmínky především pro práci těch prvních. Oni jsou hybnou silou dobře fungující společnosti.

Léčitelství má v naší zemi velkou tradici. Měli jsme to štěstí, že mezi námi žily a nezištně pomáhaly takové osobnosti jako páter František Ferda, biotronik Josef Zezulka nebo bylinkářka a diagnostička Božena Kamenická (bába Radnická). Je veřejným tajemstvím, že je vedle stovek obyčejných lidí navštěvovaly i známé osobnosti včetně politiků, ale i lékaři, kteří ve prospěch svých pacientů využívali jejich služeb.

Důvody, které Vás vedly ke zřízení emailové adresy pro nahlašování negativních zkušeností s léčiteli, jsou jistě pochopitelné, ale je to jen jedna strana mince. Umožněte prosím i těm, kteří mají naopak pozitivní zkušenosti, aby Vám je mohli sdělit, a to i přesto, že Váš názor je v této chvíli zřejmě jiný. Umění naslouchat druhé straně a objektivně posuzovat jiné názory s prospěchem pro všechny, zvláště v době, kdy se připravuje úprava zákona, je dalším ze znaků dobrého politika.

Život nám všem přináší situace, kdy musíme řešit zdravotní stav svůj nebo svých blízkých. Je určitě rozumné jako první volbu vždy navštívit lékaře. Jsou však životní situace, kdy ani nejmodernější vědecká medicína nedovede pomoci. Pokuste se prosím najít si čas a prostudujte dokumenty, které jste dostal v průběhu televizního přenosu. Najdete v nich zdokumentované příběhy nemocných lidí, jimž biotronika sanátora Tomáše Pfeiffera prokazatelně pomohla. Jejich počet zcela jistě přesahuje současné zkušenosti lékařů s četností spontánního vyléčení. Zasaďte se prosím o objektivní a fundované prozkoumání případů, jejichž dokumentaci jste obdržel.

S pozdravem Ladislav Ezr a Alena Ezrová

K dopisu se připojují:
MUDr. Lubomír Oliva – lékař, obor interní lékařství
MUDr. Eva Brunerová – lékařka, obor interní lékařství
MUDr. Silvie Kovářová – lékařka, obor zubní lékařství
MUDr. Milena Hudečková – lékařka, obor interní lékařství
MUDr. Marie Turková – lékařka, obor psychiatrie
MUDr. Ivana Zezulková – lékařka, obor interní lékařství a revmatologie
MUDr. Tomáš Rada – lékař, obor pediatrie
MUDr. Libuše Polanecká – lékařka, obor pediatrie
MUDr. Vojtěch Prášil – lékař, obor psychiatrie
MUDr. Marie Kodysová – praktická lékařka, obor dětské a všeobecné lékařství
Dr. Ing. Jiří Pátek – Fakulta pedagogická, Západočeská univerzita v Plzni
MUDr. Petr Volný – lékař, obor interní lékařství
Jan Vacík – operní pěvec, obor tenor, držitel Thálie
Maida Hundeling – operní pěvkyně, obor soprán
Jiří Suchý – herec, zpěvák, spisovatel, ředitel divadla Semafor
Kamila Moučková – herečka a moderátorka
Marta Kubišová – zpěvačka a moderátorka
Nina Divíšková - herečka
Jan Kačer – režisér a herec
Mgr. Jan Potměšil – herec a moderátor

Dopis odeslán dne 19.10 2014


Termíny přednášek a informace k probíhající petici na podporu biotroniky nalezete na: www.dub.cz

časopis Meduňka, 27. 11. 2014

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies