www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Prastarý nástroj se rozezní i v Děčíně

Prastarý nástroj se rozezní i v Děčíně

Tomáš Pfeiffer při hře na vodnářský zvon
Procházku za hranice všedních dní slibují pořadatelé netradičního koncertu
 
Děčín – Biotronik Tomáš Pfeiffer a jeho unikátní vodnářský zvon rozezní ve čtvrtek 12. prosince děčínský kulturní dům Střelnice. Koncert Společná věc začíná v 19 hodin a jeho součástí je i 3D projekce.
„Na koncert zvu všechny lidi, kteří mají rádi hudbu a resonanci zvuku. Uslyší nástroj, jehož historie je starší víc než pět set let. Vodnářský zvon se objevil v době čínské dynastie Ming, ale je zřejmě starší. Jedná se o nástroj opravdu výjimečných zvukových vlastností. Je však něčím víc než jen hudebním nástrojem. Byl používán v duchovní rovině. Podle tradice starých lámů působí příznivě na duši i tělo,“ uvedl biotronik Pfeiffer.
Nástroj má tvar obráceného zvonu, je vyroben ze sedmi kovů a je v něm voda. Má dvě madla, na která se hraje holýma rukama, které si musí aktér během produkce namáčet. Voda dokonce při hraní levituje do výšky. Vytvořený zvuk je velmi bohatý.
„V závěru se návštěvníci mohou podívat na nástroj zblízka. Předvedu jim ho, aby viděli, jak zvuk dokáže na vodní hladině kreslit svoji podobu. Spatří rezonanční obrazce, vznikající na vodní hladině při hře. Zvuk zvonu proniká k posluchačům nejenom sluchem, ale celým tělem. Jsem zvědavý, jak budou reagovat návštěvníci koncertu v Děčíně,“ dodal Pfeiffer.
Vstupenky si lze objednat na www.dub.cz nebo na www.vstupenkadecin.cz (mikl)

Děčínský deník, 7. 12. 2010

 
  
 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.