www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Rezonance Vodnářského zvonu

Rezonance Vodnářského zvonu

Unikátní projekt pana Pfeiffera vás vezme na cestu do hlubokého vesmíru
Říčany hostily ve středu 2. 3. zajímavého interpreta. Tomáš Pfeiffer zahrál na rezonanční nástroj - Vodnářský zvon, jehož historie sahá až do čínské dynastie Ming a snad i dále. Dle odkazu pradávných lámů pomáhá dle tradice harmonizovat celou bytost. V pátém ročníku koncertů Společná věc návštěvníci mohli vidět nový unikátní program.
 
Parabolická filmová projekce, která hru na Vodnářský zvon doprovází, ukazuje neobyčejnost, jedinečnost i tajemnost toho, co je kolem nás. Byly promítnuty krásné záběry hor. Ve skladbě Patria Deum se můžete vydat na cestu do hlubokého vesmíru a díky parabolickému plátnu se stáváte součástí promítaných snímků. Koncert je tedy spojením nejmodernější techniky s dávnověkým nástrojem, odráží nepřebernou množinu společných věcí nás všech lidí. Každý koncert je originál. Atmosféra každého místa je jiná. Je to jedinečný svět rezonance, která zní prostorem a zní i námi. Ve druhé části koncertu se posluchači mohli přijít podívat na hru zblízka. Zážitkem je krásný svět kapiček vody, které se vznáší vysoko nad vodní hladinu. Voda, která je součástí nástroje, vykresluje na hladině zajímavé rezonanční obrazce a je tak doslova nevšedním obrazovým i zvukovým záznamem hry. Jen málokdy můžeme zvuk vidět, slyšet, vnímat celým tělem a dokonce se ho i dotknout.

Zeptali jsme se pana Tomáše Pfeiffera na jeho další činnost:

Pokud vím, tak ještě máte přednášky – jaká je jejich náplň?

Přednášky vznikly na základě zájmu veřejnosti, jsou konány v rámci Duchovní univerzity Bytí po celé České republice. Probíhají formou dotazů, a to buď písemných nebo ústních. Vždy kladu důraz na to, aby si posluchači udělali vlastní názor a o otázkách i odpovědích přemýšleli. Odpovídám tak, jak jsem byl učen, a říkám jen své názory, nikomu je nenutím, pouze předkládám. Posluchači se ptají na to, co je zajímá. Vzniká tak „má druhá“ Společná věc.

Čeho se otázky na vašich přednáškách týkají?

To je opravdu velmi různé a pestré. Dotazy jsou z oblasti aktuálního dění, toho, co se nás dotýká nebo trápí, dotazy osobní, filosofické, z oblasti zdraví či dosud neprobádaných a tajemných oblastí života. Vždyť touha po poznání je to, co nás posouvá dál. Je to určeno všem, srdečně vás zvu, přijďte se podívat. Vstupné je dobrovolné.

Kde se tedy můžeme s vámi setkat?

Rád bych vás pozval v nejbližší době na Slavnost dne otevřeného nebe, která se koná 30. 3. 2011 od 12 hod na hoře Říp a od 15 hodin pokračuje dnem otevřených dveří v domě Biotronické centrum sociální pomoci, Soukenická 21, Praha. Z celé České republiky jsou vypravovány autobusy. Je to již tradiční akce, vždyť poprvé se konala v roce 1995. Veškeré informace o této každoroční akci, termíny koncertů i přednášek naleznete na www.dub.cz, nebo tel.: 222 311 141

Náš region - Říčansko, 10. 3. 2011

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies