www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Říp bude centrem slavnosti Dne otevřeného nebe

Říp bude centrem slavnosti Dne otevřeného nebe

Hora Říp
NA HOŘE ŘÍP se už po sedmnácté uskuteční slavnost Dne otevřeného nebe.
Říp – Na bájnou horu Říp míří opět po roce slavnost Dne otevřeného nebe, která se koná už sedmnáct let. Letošní rok je ale podle biotronika Tomáše Pfeiffera asi nejvýznamnější ze všech, které se v jeho životě odehrají.
 
„Vždyť letos se naplňuje hned několik výročí. Je to přesně sto let od narození mého učitele pana Josefa Zezulky. Letos se 21. prosince naplní 25. tisíciletý platónský rok, což znamená, že tento Silvestr je jednou za 25 tisíc let,“ konstatoval biotronik a dodal, že k letošnímu roku se váže hned několik výročí Duchovní univerzity Bytí.

Slavnost Dne otevřeného nebe se na Řípu koná 30. března v pravé poledne.

„Je to pouť k přirozenému centru české kotliny i Evropy, které je odnepaměti spojováno s národní identitou. Hora Říp je navíc krajinným chrámem používaným od dávných dob k duchovním účelům a je mezníkem zemských linií,“ připomněl Tomáš Pfeiffer s tím, že Říp patří do celoevropské sítě silových míst, která procházejí krajinou jako její nervy.

Právě 30. březen je podle Tomáše Pfeiffera snad nejvýznamnějším z duchovních svátků, v tomto dni prý mají lidé možnost přiblížit se, více než kdy jindy, k hlubinám bytí a zároveň oslavit nadcházející jaro.

Druhá část slavnosti Dne otevřeného nebe bude pokračovat od 15 hodin slavnostním programem v domě Biotronické centrum sociální pomoci v Praze, v Soukenické ulici. Součástí je také den otevřených dveří.

Příznivci mohou navštívit také některý z koncertů Společná věc, z nichž se nejbližší koná 18. dubna od 18.30 hodin v Kulturním domě Říp v Roudnici nad Labem.

„Koncert bude provázen obrazovým doprovodem v unikátní parabolické projekci. Ve skladbě Patria Deum lze například zažít a vnímat úžasné, dosud málo známé záběry vesmírných galaxií a hvězdokup. Tento vjem je umocněn rezonančními tóny Vodnářského zvonu,“ přiblížil biotronik.

Na závěr koncertu se návštěvníci mohou na Vodnářský zvon podívat zblízka. „Je potěšením i zážitkem vidět nádherný svět kapiček vody, které jsou obrazem jednotlivých hraných tónů,“ podotkl Tomáš Pfeiffer.

Přednášky se uskuteční po celé republice, jejich seznam je na webu: www.dub.cz.

Mělnický deník, 24. 3. 2012

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies