www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Říp bude už podvacáté centrem slavnosti Dne otevřeného nebe

Říp bude už podvacáté centrem slavnosti Dne otevřeného nebe


BIOTRONIK Tomáš Pfeiffer zahraje na Vodnářský zvon. Foto: Archiv
Říp – Na bájné hoře Říp se opět po roce uskuteční slavnost Dne otevřeného nebe, která se koná už podvacáté. „Lidé budou mít možnost navštívit významné a zároveň tajemné místo, které sehrávalo a sehrává v českých dějinách významnou roli,“ říká biotronik Tomáš Pfeiffer z Nadačního fondu Josefa Zezulky, který tradiční akci na bájné hoře pořádá.

Slavnost Dne otevřeného nebe se na Řípu koná 30. března v pravé poledne.

Hora Říp je podle biotronika Tomáše Pfeiffera mezníkem zemských linií.

„Jde o pouť k přirozenému centru české kotliny i Evropy, které je odnepaměti spojováno s národní identitou. Hora Říp je navíc krajinným chrámem používaným od dávných dob k duchovním účelům a je mezníkem zemských linií,“ připomněl Tomáš Pfeiffer s tím, že Říp patří do celoevropské sítě silových míst, která procházejí krajinou jako její nervy.

Přestože kraji kolem Mělníka Říp dominuje už několik milionů let, stále podle Tomáše Pfeiffera plní funkci krajinného zemského centra.

A právě 30. březen je podle známého biotronika snad nejvýznamnějším z duchovních svátků. V tomto dni prý mají lidé možnost přiblížit se více než kdy jindy k hlubinám bytí, a zároveň oslavit nadcházející jaro. V neposlední řadě jde prý i o slavnost přinašeče z Prahy, který se rodí jednou za dva tisíce let. Tím byl Josef Zezulka. Jeho filozofie Bytí je základem stejnojmenné univerzity, od jejíhož založení uplyne zrovna letos dvacet let.

Druhá část slavnosti Dne otevřeného nebe bude pokračovat od 15 hodin slavnostním programem v Biotronickém centru sociální pomoci v Praze v Soukenické ulici.

Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné i na významné hosty – Jiřího Bártu a držitele Thálie Jana Vacíka.
Příznivci Dne otevřeného nebe mohou navštívit také některý z koncertů Společná věc, z nichž ten nejbližší se koná 16. dubna od 18.30 hodin ve velkém sále Kulturního střediska ve Štětí.

Na koncertě Tomáš Pfeiffer zahraje na Vodnářský zvon, a to za obrazového doprovodu v unikátní velkoplošné parabolické projekci. Na závěr koncertu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost podívat se na Vodnářský zvon zblízka, a dokonce si na něj i sáhnout. „Je potěšením i zážitkem vidět nádherný svět kapiček vody, které jsou obrazem jednotlivých hraných tónů,“ podotkl Tomáš Pfeiffer.

Více informací o akci najdete na www.dub.cz. (pr)

Mělnický deník, 26. 3. 2014

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies