www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Říp hostí jarní Slavnost dne otevřeného nebe

Říp hostí jarní Slavnost dne otevřeného nebe

Jednadvacátého prosince minulého roku začal nový Platónský rok, který trvá asi 25 tisíc let, tedy za dobu kterou opisuje kružnice zemské osy. V posledním březnovém dni se koná první slavnost v tomto novém Platónském roce.
 
Jsou místa, která od nepaměti přitahují pozornost. Nacházejí k nim cestu lidé různých generací i vyznání. Horu Říp snad nemusíme představovat, je to významné centrum nejen naší země, se kterým jsou spojeny mnohé důležité události naší historie. Říp je součástí globálního reliéfu silových sítí, které procházejí Zemí jako její nervy. Působí zde energie a síly, které umožňují, pokud se ztišíme, být blíže Bohu, tomu, co nás přesahuje. Příroda je chrám největší a toto je přírodní chrám.

Tato slavnost je i slavností přinašeče z Prahy, který se rodí jen jednou za 2000 let, byl jím pan Josef Zezulka. Je úžasné se zrodit do doby jeho opětovného příchodu, do nově rodícího se duchovního centra světa pro dalších šest tisíc let.

Snad nejvýznamnějším duchovním svátkem roku je 30. březen Den otevřeného nebe, kdy jsme více než kdy jindy blíže tajemstvím víry a vědění. Tento den znali a využívali již lidé dávných dob, hledali a nacházeli zde inspiraci, odpočinek, pomoc i posilu pro duchovní práci.

Již po devatenácté, od roku 1995, se 30. března ve 12 hodin koná každoročně na hoře Říp setkání v rámci slavnosti Dne otevřeného nebe. Druhá část, konaná ve spolupráci s nadačním fondem Bytí, pokračuje od patnácti hodin kulturním programem v domě Biotronické centrum sociální pomoci v Praze, Soukenická 21, kde probíhá den otevřených dveří.

Tímto vás zveme na toto již tradiční setkání. Vždyť společné věci jsou otevřeny pro všechny bez rozdílu.

Příznivci mohou navštívit také některý z koncertů Společná věc, z nichž nejbližší se koná 10. dubna od 18.30 hodin v Neratovicích, Společenský dům, nám. Republiky 139. Na Vodnářský zvon zahraje Tomáš Pfeiffer a koncert bude provázen obrazovým doprovodem v unikátní velkoplošné parabolické projekci.

Na závěr koncertu se návštěvníci mohou na Vodnářský zvon podívat zblízka. „Je potěšením i zážitkem vidět nádherný svět kapiček vody, kterou je nástroj naplněn a které jsou obrazem jednotlivých hraných tónů,“ podotkl Tomáš Pfeiffer. Více informací činnosti a aktivitách Tomáše Pfeiffera naleznou čtenáři na: www.dub.cz.

(red), Mělnický deník, 20. 3. 2013

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies