www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
S Tomášem na Říp

S Tomášem na Říp

Den otevřeného nebe na Řípu

Slavnost dne otevřeného nebe 30. 3. 2011 Hora ŘípJsou místa, která od nepaměti přitahují pozornost. Nacházejí si k nim cestu lidé různých generací i vyznání.

Horu Říp snad nemusíme představovat, je to významné silové centrum nejen naší země, se kterým jsou spojeny mnohé důležité události naší historie. Je součástí krajinného reliéfu silových sítí, které se vinou Zemí jako její nervy. Působí zde zvláštní energie a umožňují, pokud se ztišíme, být blíže řádu, Bohu, tomu, co nás přesahuje. Chce to také srdce, chce to lásku a přistupovat po špičkách. Příroda, to je chrám největší. Pokud máte srdce, dokážete zde najít opravdu velké síly, které vám pomůžou ve vaší cestě; je to opravdu významné. Stejně jako místa, jsou i dny v roce, které jsou vhodné k hledání výjimečného.

Snad nejvýznamnějším z těchto dní je 30. březen – Den otevřeného nebe, kdy jsme více než kdy jindy blíže k hloubkám Bytí. Tento den, daný rytmem dní, odvěkým řádem, znali a využívali již lidé dávných dob a na těchto místech hledali a nacházeli inspiraci, odpočinek, pomoc i posilu pro duchovní práci.

Od roku 1995 každoročně se 30. března ve 12 hodin koná na hoře Říp setkání v rámci slavnosti Dne otevřeného nebe a její druhá část, konaná ve spolupráci s nadačním fondem Bytí, pokračuje od 15 hodin kulturním programem v domě Biotronické centrum sociální pomoci v Praze, Soukenická 21. Tímto vás zveme na toto již tradiční setkání. Vždyť společné věci jsou otevřeny pro všechny bez rozdílu.

Tomáš Pfeiffer

časopis Meduňka, 22. 2. 2011

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies