www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Sokolovna vibrovala v rytmu biotronika Pfeiffera a jeho Vodnářského zvonu

Sokolovna vibrovala v rytmu biotronika Pfeiffera a jeho Vodnářského zvonu

nejvýznamnější kulturní akce


Jen se nenamočit. Sáhnout si na neobvyklý hudební nástroj přišli bez rozdílu věku snad všichni účastníci koncertu. Foto: Petra Hežová
Prostějov/peh – Biotronik Tomáš Pfeiffer rozezněl Vodnářský zvon, aby vyzval návštěvníky koncertu Společná věc, na který zval i mediální partner PROSTĚJOVSKÝ Večerník, k zamyšlení nad otázkami a záhadami života. Součásti meditačního setkání zájemců o duchovno a svéráznou filozofii Univerzity Bytí byla i parabolická projekce.
 
Tajemná kovová mísa s ušima se ve středeční podvečer rozvibrovala pod dotekem známého léčitele a biotronika Tomáše Pfeiffera, zatímco se na projekčním plátně za jeho zády míhaly záběry ustupujícího ledovce, válečných hrůz, tajemných menhirů a nekonečných zákoutí vesmíru. Koncert Společná věc si nenechali ujít pravidelní návštěvníci přednášek a koncertů duchovního zaměření a dorazila i početná část zvědavců, kterým nebylo zatěžko připravit si na vstupné devadesát nebo sto třicet korun.
Vždyť vidět „v akci“ Vodnářský zvon se hned tak nepoštěstí a v důsledku toho nemalé množství návštěvníků netradičního koncertu zaplnilo celou sokolovnu.
V závěru více než hodinového vystoupení mnozí využili možnosti se vibrujícího kovového lavoru dotknout a přesvědčit se tak, že dunivé zvuky, které zvon vydává, skutečně nepocházely pouze z obřích reproduktorů… „Nevynecháme žádnou z přednášek pana Pfeiffera, a tak jsme si nemohly nechat ujít ani koncert,“ shodly se dámy Tylová, Čechová a Mašková, které se po koncertu osmělily požádat známého léčitele o společnou fotografii. Vyhověl jim…
Zvuk starodávného hudebního nástroje, který podle slov biotronika Pfeiffera sloužil v období dynastie Ming jako meditační pomůcka, tak nejenže rozvibroval útroby návštěvníků koncertu šestnácti alikvótními rovinami (rozsah zabarvení zvuku – pozn. red.), které rezonovaly v hlavách účastníků ještě dlouho po skončení koncertu, ale stal se i vítaným zpestřením pro ty, kterým není lhostejný osud naší planety a to, kam se lidstvo ubírá.

Prostějovský večerník, 11. 3. 2013

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies