www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Společná věc

Společná věc

V divadelním sále se uskuteční netradiční koncert pořádaný Tomášem Pfeifferem, který nese název Společná věc.
 
středa 26. září 2012 v 19 hodin
Návštěvníci koncertu budou moci vidět i slyšet tajemný nástroj - Vodnářský zvon. O nástroji zvaném vodnářský zvon bylo hodně napsáno i řečeno. Traduje se, že jej používali lidé v dobách dávno minulých. K čemu slouží? Někdo by možná řekl, že je neopakovatelným hudebním zážitkem jej slyšet. Podle těch, kteří na něj v minulosti hráli, vznikají při hře harmonizující rezonanční tóny, které vnímáme nejen sluchem, ale celou svou bytostí. Prostupují námi a naplňují nás.

Koncert Společná věc je projektem T. Pfeiffera, který vodnářský zvon objevil a nyní dává i ostatním možnost setkat se s tímto dávným nástrojem. Jde o unikátní propojení dávno minulého se současností. Ne náhodou se právě v současné době podařilo něco takového uskutečnit. Hudba linoucí se prostorem uchvacuje návštěvníky zároveň s obrazy promítanými na originálním parabolickém plátně. Vjem 3D prostoru emocionální prožívání ještě více zesiluje. Koncert je dělen do skladeb, které navazují jedna na druhou, v každé z nich je skrytý symbolický význam, dalo by se říci i poselství. Návštěvníci si sami nacházejí, co je nejvíce oslovuje. Filmový doprovod nabízí například nádherné pohledy do vysokých hor, ve skladbě Chaos mají návštěvníci možnost vidět matematiku v obraze - z plátna nás ohromují barevné obrazy fraktálů. Obecně je velmi intenzívně vnímána skladba Lidé srdce, jejíž název už je sám nápovědou. Pohledu do hlubin vesmíru je věnován závěrečný díl, ve kterém jsou zachyceny úžasné reálné záběry z Hubbleova teleskopu. Promítané snímky, které jsou doprovázeny podmanivým zvukem vodnářského zvonu, nám tak umožní vnímat prostor a čas a zažít svět plný jemné krásy, velikosti a zázraků.

Vstupenky je možné si zakoupit v předprodeji na radnici nebo před začátkem představení v pokladně KDJS. Vstupné: 120 Kč dospělí, studenti a důchodci 90 Kč. Délka představení cca 60 minut bez přestávky.

Radnice Sedlčany, 28. 8. 2012

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies