www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Tajuplný hudební nástroj rozezní Městský dům v Mnichově Hradišti

Tajuplný hudební nástroj rozezní Městský dům v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště Tomáš Pfeiffer je mistrem ve hře na vodnářský zvon. Jeden z jeho koncertů se bude už 29. února konat v Mnichově Hradišti. Zjistili jsme pro vás víc.
 
Jste známý z televizního vysílání Seance, nyní již nějakou dobu pořádáte koncerty – můžete nám je přiblížit?

Za koncerty stojí tajuplný nástroj Vodnářský zvon, s kterým jsem se setkal v romantickém prostředí vysokých hor. Jeho první tóny mění můj život. Od mládí vnímám svět jako zvuk, harmonii. Bez přemýšlení vím, co mám udělat, v duchu vidím celý hotový projekt. Pak už jej zbývalo „jen“ zhmotnit. Velké parabolické plátno, projektor, ozvučení a mnoho dalších technických problémů je třeba vyřešit. A hlavně natočit doprovodné filmy k jednotlivým skladbám, jednat s NASA a ostatními autory výjimečných snímků a posunout tak možnosti jednotlivce, a to za významné pomoci přátel. I sám koncert se tak stal při svém vzniku, ale i realizaci a prezentaci, společnou věcí. Někdy v životě nevíme, proč se nám to či ono přihodí. Teprve s odstupem času dokážeme události pochopit. Jednotlivosti do sebe začnou zapadat jako mozaika.

Máte nějakou koncertní „specialitu“?

Každý koncert je jedinečný, i pro mne. Vždy se těším na jeho poslední část, kdy pozvu posluchače přímo k nástroji. Zde slovo tajemství dostává hmotné naplnění. Je zážitkem vidět svět vodních kapiček, který je odrazem rezonančních tónů. To se asi na každém koncertě nepodaří, viďte?

Vy už jste na Mladoboleslavsku byl a měl jste úspěch. Po jaké době se sem vracíte?

Před dvěma lety byl a to opakovaně, koncert v Mladé Boleslavi,který se setkal s velkým zájmem. Tudíž v Mnichově Hradišti bude premiéra. Potěšilo mě, že návštěvníci na koncert Společná věc reagovali pozitivně a těším se i na ohlasy letošní. Koncert se koná ve středu 29. února v 19 hodin v Městském domě v Mnichově Hradišti. Více informací můžete získat na www.dub.cz

Jaké jsou ohlasy od lidí, kteří už hru na zvon slyšeli?

Po dobu koncertování, jsem se dozvěděl, že i další lidé vnímají svět, stejně jako já, jako souhru tónů, vibrací. Naposledy mě překvapila posluchačka na koncertě, když se přišla svěřit se svým důvěrným zážitkem. Prožila klinickou smrt a cestou ke světlu, jak sama říkala, slyšela přesně tytéž tóny, jaké hraji na Vodnářský zvon.

Petra Kuldová, Boleslavský deník, 25. 2. 2012

 
  
 
       
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies