www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Tomáš Pfeiffer: Biotronika je filozofií života

Tomáš Pfeiffer: Biotronika je filozofií života

Tomáš Pfeiffer hraje na vodnářský zvon šest let
Na jaře loňského roku navštívil biotronik Tomáš Pfeiffer region a posluchači si mohli vyslechnout na dvou koncertech, které se konaly v Turnově a v Semilech, jeho hru na vodnářský zvon.
 
Tentokrát se do Turnova vrací jako biotronik. Jeho přednášku si mohou zájemci vyslechnout v úterý 15. února v sokolovně od 18 hodin. Při té příležitosti jsme Tomáši Pfeifferovi položili několik otázek.

Kdy jste o biotronice poprvé slyšel a jak jste se k ní dostal?
Jsem původním povoláním letecký konstruktér. Rád přicházím věcem na kloub. Kdysi jsem měl možnost zúčastnit se setkání našich nejslavnějších léčitelů. Zde jsem se mezi dveřmi potkal s šedovlasým pánem, který mě jakoby zrentgenoval očima. Byl to velmi zvláštní pocit. Zanedlouho mě pozval k sobě a sdělil mi, že mám v tomto oboru nadání. Tímto léčitelem byl Josef Zezulka. Neurčil jsem si, že budu biotronikem. Tato možnost mi byla nabídnuta životem a já ji přijal. Podstata biotroniky vychází z konstrukce světa, života, člověka, bytosti… Nedílnou částí každé bytosti je totiž svět živých sil. A biotronika pracuje právě zde. Pracuje se silou života. Převádí obecnou sílu, která je všude kolem nás, do formy lidské, a tu umí předat do těl potřebných. Tím je posiluje a zlepšuje pochody, procesy, harmonizuje. Má tedy své úspěchy, které jsou reálné, v oblasti vyrovnávání životních sil v těle.

Byl jste tedy žákem léčitele a filosofa Josefa Zezulky?
Ano. Setkání s panem Zezulkou byla velká zkušenost, vedl mě dlouhá léta. Vysvětlil mi, co je biotronika. Snažím se tedy pokračovat v jeho díle. Ještě bych přece jen doplnil. Biotronika působí zejména u chorob vzniklých na podkladě bioenergetické nedostatečnosti. Biotronika je filozofií a vlastní léčba je její praktickou aplikací, která vychází z poznatku, že člověk sestává ze tří základních částí: Hmoty, ducha a vitality. Biotronika je tedy nemedicínský obor pomoci člověku.

Co je Biotronické centrum sociální pomoci?
Musel bych se velmi široce rozvyprávět, proto raději všechny zájemce pozvu na Slavnost otevřeného nebe, která se koná pravidelně 30. března. Po společném setkání na Řípu ve dvanáct hodin, se scházejí zájemci právě v Biotronickém centru sociální pomoci, Soukenická 21 v Praze, kde od 15 hodin kromě slavnostního programu nechybí ani překvapení. Je zde prezentován také starodávný nástroj, Vodnářský zvon, který znají vaši čtenáři z koncertu. Akce je veřejnosti volně přístupná, z celé republiky se vypravují speciální autobusy. Města, ze kterých autobusy vyjíždějí, si můžete najít na webových stránkách www.dub.cz nebo zjistit na telefonu 222 311 141.

Vedete Duchovní univerzitu Bytí (DUB). Kolik máte v současnosti svých žáků?
Univerzita Bytí má co dělat s televizní minulostí, kdy jsem měl pořad v televizi pro lidi. Když skončil, říkal jsem si, že by bylo škoda, kdybych myšlenky Zezulky nemohl nabídnout těm lidem, kteří o to mají zájem. Proto je založena Duchovní Univerzita Bytí. Její součástí je přednášková činnost a zdravotní prevence, zejména onkologická a biotronická, která je v péči o zdraví to nejdůležitější. Od roku 1990 běží přednášky po celé České republice. Témata se mohou týkat velmi rozmanitých oblastí: zamýšlíme se nad otázkami i záhadami života. Nejsou tu žádná omezení věkem, pohlavím, národností, ani jakákoliv jiná. Důležitá je osobní svoboda a nadšení. Přijít může každý, kdo má zájem, koho oslovuje životní filozofie a chce se dozvědět více, než jej učili ve škole. Jsou to otázky osudu, smyslu života, nauka o vznikání, tedy celkově otázky filozofie Bytí.

Po roce opět vystupujete v Turnově? Jaké vzpomínáte na publikum při loňském koncertu vodnářského zvonu?
Na koncert vzpomínám rád. Každé místo má své specifikum a každý koncert je originál. Jestliže jsou lidé vstřícní a pozitivně naladěni, je vždy příjemné pro takové publikum hrát. Doufám, že stejně příjemné pocity si odnášejí i návštěvníci samotní.

Na co se mohou vaši příznivci těšit tentokrát, co bude podstatou přednášky?
Jak jsem již zmínil, biotronika je také filozofie – filozofie života. Lidé se ptají na to, co je zajímá, a já jim předkládám názory, které si oni potom sami svobodně zpracují. Odpovídám tedy na dotazy návštěvníků, které jsou mimo jiné i součástí emočního či filozofického vzdělávání. Někdy je zájem o poznání, jindy například o řešení svého životního nebo zdravotního problému. Okruh otázek je široký.

Miroslava Jasanská, Krkonošský deník, 11. 2. 2011

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies