www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Tomáš Pfeiffer zahraje v Kraslicích na vodnářský zvon

Tomáš Pfeiffer zahraje v Kraslicích na vodnářský zvon


UNIKÁTNÍ KONCERT se v Kraslicích uskuteční ve čtvrtek 20. září
Kraslice – Unikátní koncert s názvem Společná věc se koná ve čtvrtek 20. září v Domě kultury v Kraslicích. Hudebním nástrojem se pro tento večer stane vodnářský zvon, na který zahraje Tomáš Pfeiffer.„Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, jak mnoho máme všichni společného, jak jsme si podobní. Každý je něčím výjimečný a všichni jsme provázáni. Na koncertě se snažím ukázat něco z našeho lidského hledání a toho, co s tím souvisí, ke zhlédnutí je i mnoho z nesamozřejmé a tajemné krásy světa. Je to vlastně příběh, který je promítán na velké parabolické plátno za hráče, takže dělá dojem trojrozměrného efektu. Snažím se promlouvat k lidem spojením staré historie zvonu a moderní projekce,“ vysvětluje Tomáš Pfeiffer.

Doprovodná filmová projekce nabízí několik témat. Úvodní skladba je souzněním dvou zvonů propojených přes hranice času. V Rezonanci věků zní dvojhlasem zvuk vodnářského zvonu se zvonem z chrámu sv. Víta. Rezonance se vzájemně prolínají, doplňují a rozšiřují do prostoru. Díl Chaos provázejí matematické obrazce fraktální geometrie. Jsou nesmírně krásné, složité, barevné, ale především je to obraz matematiky života nekonečna. Matematika může být tajemstvím. Je překvapivé, s jakou přesností příroda tvoří, kdy jeden obrazec je zároveň zrodem obrazce dalšího a dalšího do nekonečna.

Další skladba je výšek hor, ledovců horských štítů. Čtvrtý díl přechází z vnějšku k niternějším skladbám, jako je Hledání Boha, což je skladba o duchovních místech a o lidech, kteří nezištně sloužili druhým a jejichž životy provázely i jevy, které můžeme pojmenovat zázraky.

Naproti tomu následující Homo zabiens je vnitřní osobní výpovědí autora proti násilí a válce. V poslední skladbě, kde nejen americká NASA, ale i další autoři uvolnili nové unikátní snímky vesmíru, můžete spatřit záběry reálného vesmíru včetně jeho nejranějších stavů před 14 miliardami let. A díky unikátní parabolické projekci zažít hloubku i tajemnost toho, co je nad námi, vždyť vesmír je chrám největší a jeho nekonečnost nám nastavuje zrcadlo.

Na závěr koncertu je představen vodnářský zvon zblízka. Diváci tak mohou nejen slyšet, ale i vidět a také cítit jeho vibrace z bezprostřední blízkosti. Koncert začíná v 18.30 hodin.

Sokolovský deník, 12. 9. 2012

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies