www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Tomáš Pfeiffer: Biotronika medicíně nekonkuruje

Tomáš Pfeiffer: Biotronika medicíně nekonkuruje

Se jménem biotronika Tomáše Pfeiffera se čtenáři Harmonie života setkali už několikrát – vždy s velkým ohlasem. Pro nové čtenáře ale začneme od začátku.

112 výzkumných center CAM v zemích EU včetně počtu pracovišť v jednotlivých zemích (vyznačených zeleně)
112 výzkumných center CAM v zemích EU včetně počtu pracovišť v jednotlivých zemích (vyznačených zeleně)
Co je to biotronika a jak jste se k ní dostal?
Přemýšlím, jak nejlépe biotroniku přiblížit. Zkusme tedy vzít rozum do hrsti. Všichni známe ze školy projevy anorganické hmoty, jako je teplo, radiace, světlo atd. Rozdíl mezi organickou a anorganickou hmotou netřeba příliš komentovat – je to rozdíl mezi kovovou trubkou a vaší rukou. Je to rozdíl ve složitosti uspořádání atomů. Často nechápu, proč není lidem jasné, že i silový projev těchto dvou stavů hmoty je značně odlišný ve své složitosti. Biotronika je tedy obor, který působí do silových projevů organické hmoty organickou formovanou silou. Toto nelze provést žádným primitivním anorganickým prostředkem – přístrojem. Proto je zde nutný biologický nástroj – duchovní léčitel, který je schopen v této oblasti účinně pracovat. Je to protipól a zároveň doplnění hmotné léčby lékem, anorganickým zářením, atd. Biotronika má zpravidla významné úspěchy tam, kde hmotný obor nemá. Například u roztroušených skleróz a jiných nemocí. Není ale nikdy konkurencí medicíny, ale jejím doplňkem.

Jak konkrétně biotronik pracuje?
Ve dvou fázích. Za prvé z organizmu, buněk a okolí těla odstraní chorobou změněné patologické biologické plasma. To následně rutinním způsobem zničí, proto si při zásahu myjeme ruce v plameni. V druhé části svou schopností předáváme tělu nově zformulované biologické síly. Ty pak posilují, potencují či utlumují, vyrovnávají pochody těla.

Jste znám tím, že usilujete o spolupráci s lékaři. A biotroniku chápete nikoli jako náhradu medicíny, ale jako doplňkovou terapii, která může dobře podporovat postupy oficiální medicíny. Jak se za ta léta tato spolupráce vyvíjí?
Vše má svůj čas. Snažím se tuto oblast přiblížit laické i odborné veřejnosti. Myslím, že vidím velký rozdíl mezi rokem 90 a dneškem, zbývá ale ještě velký kus cesty.

Před pár lety jste napsal otevřený dopis ministru zdravotnictví, reagující na přípravu zákona o léčitelství a výzvu ke zkoumání biotroniky. Petici na podporu vašeho úsilí podepsalo několik desítek tisíc význačných osobností jak z lékařských oborů, tak z kulturní fronty. Jaká byla a hlavně jaká je odezva? Co se změnilo?
Tato petice stále pokračuje. Má něco přes 33 tisíc podpisů a je součástí širšího procesu. Je kontaktována odborná veřejnost včetně našich volených zástupců s cílem informovat o stavu v této oblasti ve světě, zejména se stanovisky světových medicínských i jiných autorit.

Jak se vyvíjí spolupráce oficiální medicíny a alternativních postupů ve světě? CAM (Complementary and Alternative Medicine), tedy doplňková a alternativní medicína bude například ve Švýcarsku (přesněji řečeno některé její postupy) od května tohoto roku uznána jako medicína legitimní. Je to například homeopatie, antroposofická medicína, bylinná terapie a tradiční čínská medicína, přičemž akupunktura byla ve Švýcarsku uznána oficiálně již dříve. Je nějaká jiná země ještě dále?
S tím velmi souvisí i závěr předchozí odpovědi. Komora biotroniků Josefa Zezulky, které předsedám, vydala publikaci Alternativní medicína ve světě, která je k dispozici na stránkách www. dub.cz. Odhaluje propastný rozdíl mezi stavem u nás a v zahraničí. Alternativní obory se ve světě běžně vyučují na univerzitách, jen v Evropě je 112 výzkumných pracovišť, často univerzitních. Existují úspěšné dvojitě slepé studie, roste počet odborných časopisů i odkazů. Všude je vidět změna postoje, dokonce vojenský zdravotní systém NATO zavádí alternativní postupy. V různých zemích je tato tematika upravena rozdílně.

Jaké jsou vaše plány na uznání biotroniky u nás na tento rok?
Nemám nějaký speciální. V každém vztahu se musíme nejdříve seznámit, poznat. Je to stejné i ve vztahu medicíny a alternativy. Proto bych rád zejména odborné veřejnosti i nadále přinášel informace z této oblasti. Dialog přece není diktát.

K velmi populárním patří i vaše koncertní činnost. Hry na tzv. Vodnářský zvon využíváte také terapeuticky.
Naše znalosti nejsou zdaleka ještě úplné. Nedávno jsem četl, že například smog může měnit naši genetickou informaci. Rezonance zvuku může mít rovněž netušené výsledky. Při koncertech se běžně stává, že diváci přicházejí a sdělují své pocity včetně upravení zdravotních obtíží. A to přesto, že v žádném případě tyto možné dopady příliš nezveřejňuji. Sám život je tu odpovědí.

Alternativní medicína (CAM) ve světě

-sed, Harmonie života – příloha Literárních novin, 1. 3. 2017

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies