www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Unikátní koncert bude v Roudnici

Unikátní koncert bude v Roudnici

Koncert Společná věc
Roudnice nad Labem – Pořadatelé zvou na neobyčejný koncert, který upoutává prolnutím starodávného nástroje a moderní techniky. Svět tónů, zvuků, rezonance je oblastí, která ještě zdaleka nevydala všechna tajemství. Dokladem jsou i koncerty Společná věc a hra Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon.
 
Tóny vznikají rozechvíváním madel, která jsou po bocích nástroje a jsou ovlivněny nejen hráčem, ale i okolním prostředím. Krásou i tajemností je reakce vody, která je uvnitř nástroje. Kde na jiném koncertě můžete slyšet, ale i vidět jak voda hraje? Během šesti let slyšelo koncert Vodnářského zvonu nespočet posluchačů. A nejen slyšelo. Nedílnou částí hudebního vystoupení je filmová projekce. Je promítána na speciální velkoplošné parabolické plátno. Posluchači si v první skladbě mohou vychutnat souhru Vodnářského zvonu se zvonem z chrámu sv. Víta. Neméně originální jsou i další díly. Koncert může být pro mnohé překvapením, ať už způsobem zpracování všelidských témat, ale především i po stránce hudební, ale i jiné.

„Asi nejvíce vystihuje tuto skutečnost zážitek jedné z posluchaček koncertu. Bylo odehráno již více než 250 koncertů, když za T. Pfeifferem přišla jedna usměvavá paní, a řekla, že chce sdělit svůj zážitek. Začala tím, že před čtyřiceti lety prožila při porodu klinickou smrt. V tomto zážitku přicházela ke světlu, přesně tak, jak popisuje ve svých knihách pan prof. Dr. Moody a cestou za světlem, jak říkala, vnímala tytéž tóny, jaké slyšela na koncertě. Prý by ji nikdy nenapadlo, že se s nimi ještě někdy setká,“ popisují pořadatelé.

Nejen ona, ale i další posluchači se shodují, že tóny Vodnářského zvonu znějí nejen prostorem, ale také celou bytostí.

Poslední skladba diváky zavede do největších hlubin a to vesmíru, budou moci spatřit ojedinělé záběry nádheru vesmírných mlhovin a galaxií i záběry nejranějšího vesmíru tím vším provází skladba příznačně nazvaná Patria Deum. Tento neobyčejný koncert se jmenuje Společná věc. Snaží se ukazovat, co nás spojuje, čím jsme si blízcí, jak důležitá je vzájemnost.

V Roudnici se uskuteční koncert Společná věc v Kulturním domě Říp ve středu 18. dubna v 18.30 h.

Předprodej vstupenek: Informační centrum, Karlovo náměstí 21, tel.: 416 850 201, Městská knihovna Ervína Špindlera, Karlovo nám. 19, tel.: 416 837 304, Informace najdete na telefonu: 737 198 683 nebo na webové adrese www.dub.cz

Litoměřický deník, 18. 4. 2012

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies