www.DUB.cz
UNIVERZITA
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek
Vodnářský zvon čaroval

Vodnářský zvon čaroval


PO KONCERTU na vodnářský zvon Tomáš Pfeiffer umožnil přítomným zblízka nástroj prozkoumat i si na něj sáhnout. Zájem byl obrovský.
Rokycany – Zájem slyšet podmanivý zvuk vodnářského zvonu – prastarého hudebního nástroje pocházejícího z Tibetu – zaplnil ve středu večer sál rokycanské Střelnice. Posluchači mířili za psychotronikem Tomášem Pfeifferem, který se hry na něj a zároveň komentáře k záběrům "provázejícím" produkci ujal.

Koncert nazvaný Společná věc byl rozdělený do několika částí a inspirací pro jednotlivé skladby i jejich filmový doprovod se stal sám život. Na cestu, vroubenou desítkami v nitru se vynořujících zamyšlení, vzalo přítomné souznění zvonů z pražského chrámu sv. Víta a vodnářského. Dále pak spolu se zvukem uchvátila barevná krása fraktální geometrie. Tomáš Pfeiffer vzdal hold rovněž pozoruhodným místům planety i celému vesmíru, připomněl také krásné osobnosti. Silné lidi s mimořádnými schopnostmi, pomáhající druhým. Nastavením zrcadla lidstvu v části Homo sapiens – zabijens v silném kontextu už zmíněného multimediálního propojení se stalo nezapomenutelným mementem. Kouzlo nástroje, jehož zvuk rezonující v těle přítomných umocnila síla vody v kotli slitém ze sedmi kovů, zůstalo v mysli.

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ, Rokycanský deník, 12. 10. 2015