www.DUB.cz
UNIVERZITA
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreek

PREAMBULE

KDO JSME

UNIVERZITA

Společenství
J. Z.

AKTUALITY

KNIHOVNA

PŘEDNÁŠKY

KONCERTY

ŘÍP

VÝSTAVY

VELETRHY

Bioconstruct

J. Z.

Sanátor – svaz biotroniků J.Z.

Biotronika Josefa Zezulky

T. P.

Nadační fond

Cesty do Indie

Kontakty
 
E-OBCHOD
 

Vodnářský zvon rozezní kino Mír

Vodnářský zvon rozezní kino Mír
Vodnářský zvon rozezní kino Mír
Zvuk více než 3 a půl tisíce let starého hudebního nástroje budou moci posluchači obdivovat na koncertě nazvaném Společná věc.
 
Vodnářský zvon, kovová mísa s madly, která je naplněná vodou, pochází z oblasti Číny a Tibetu. Právě tibetskými lámy byl v dávných dobách užíván k duchovním účelům.

Jeho tóny mají působit harmonicky na prostředí i na posluchače. V úterý 7. února se o tom v kině Mír budou moci přesvědčit také Opavané. Na koncertě nazvaném Společná věc tento prastarý nástroj představí Tomáš Pfeiffer, známý biotronik, sanátor a léčitel. Zvuk dávné minulosti přitom Tomáš Pfeiffer spojil s moderní technikou.

„Tóny Vodnářského zvonu doprovází obrazová projekce. Zmínil bych například fraktály ve skladbě Chaos, které jsou krásné ve svém detailu i jako celek, nebo fascinující záběry pořízené Hubbleovým teleskopem, které nás dovedou až do velmi raného vesmírného stadia,“ zve na koncert Tomáš Pfeiffer.

Na závěr koncertu budou mít diváci jedinečnou příležitost prohlédnout si Vodnářský zvon zblízka. „Na tento závěr koncertu se vždy těším. Je to totiž obdivuhodný svět vodních kapiček, které se vznášejí nad vodní hladinou,“ říká Pfeiffer.

HLÁSKA, zpravodaj statutárního města Opavy, 1. 2. 2012

 
Doporučit stránku e-mailem (0)