www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Žamberský kostel hostil výjimečný koncert

Žamberský kostel hostil výjimečný koncert

ŽAMBERK – Společná věc zněl podtitul koncertu Tomáše Pfeiffera (na snímku), který se uskutečnil 9. října v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Žamberku. Jak prozradila za pořadatele Hana Berková, ujít si ho nenechala asi stovka návštěvníků.

Tomáš Pfeiffer říká: „Společná věc. Když se zamyslíme, zjistíme, že jí může být úplně vše. Toto spojení vidíme lépe s přibývajícími léty. Je to odvěká cesta života, vždyť z jednoho jsme vzešli, do jednoho se vracíme. Proto tento název pro koncerty, které se konají již sedm let. Jsou osobní zpovědí, která se snaží být co nejvíce nejen osobní.”

Cesta od první myšlenky k profesionální realizaci prý nebyla jednoduchá. Nikdy ho nenapadlo, že bude koncertovat před plným sálem. V jedné vteřině bylo vše jinak. Po dlouhém pobytu v přírodě se seznámil s tajemným historickým nástrojem z Číny a Tibetu – vodnářským zvonem.

„Jeho tóny mění můj život. Od duchovní zkušenosti z mládí vnímám svět jako zvuk, harmonii. Zažívám meditační stavy a v duchu vidím celý hotový projekt. Pak už ho zbývá „jen“ zhmotnit… Velké parabolické plátno, projektor, ozvučení a mnoho dalších technických věcí. A hlavně – natočit doprovodné filmy k jednotlivým skladbám, jednat s NASA… I sám koncert se tak stal při svém vzniku, ale i realizaci a prezentaci společnou věcí. Každý koncert je jedinečný. I pro mne. Vždy se těším na jeho poslední část, kdy pozvu posluchače přímo k nástroji,” svěřuje se Tomáš Pfeiffer.
Vodnářský zvon

(kja), Orlický týdeník, 21. 10. 2014

 
  
 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies