www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Výživa - zdraví - prevence

VÝŽIVA – ZDRAVÍ – PREVENCE

Některé zvyky pokládáme za samozřejmé jen proto, že jsou po generace zažity našimi předky a staly se jakousi samozřejmou tradicí našeho života. Často ale bohužel mají úzkou vazbu s chorobami, kterým se říká civilizační. Uvědomme si, jak hrozivě stoupá od začátku století výskyt cévních, revmatoidních a mnohých dalších onemocnění. A nemocnost se posouvá do stále mladších věkových skupin. Naše země stojí na smutném čelném místě ve výskytu chronických onemocnění.
Není snad člověka, který by nechtěl být zdráv. Samotné chtění ale nestačí, napřed musíme poznat ty nejzákladnější škodliviny a uvědomit si jejich působení. Proto vám budeme nabízet v příštích číslech Infolistů názory na výživu, zdraví a prevenci z pohledu biotroniky. Dnes vám přinášíme:

Zezulkova antikancerogenní dieta

Zakázáno!
Kouření. - Vynechat vše, co je uzené (např. uzené maso, salámy, šunka, uzený sýr atd.). - Vše pražené, i odvary z praženého (např. káva, melta, kakao, čokoláda atd.). - Vše smažené. - Vše pečené.
Co je nutné požívat jako pečené (např. chléb), odkrojit kůrku. Nutné ostatní pečivo (např. housky) jen bledé, nevypečené, a co nejméně. - Vynechat konzervy s kyselinou benzoovou. - Vyhýbat se koncentraci výfukových plynů. - Chránit se všeho, co obsahuje dehet (např. masti). - Neslunit se.

Doporučeno:
Potrava syrová (např. ovoce, zelenina, mléko, máslo atd.). Pokud se jakákoliv potrava upravuje v kuchyni, tak pouze vařením nebo dušením. Zásada je, aby potrava, než jde na oheň, obsahovala vodu.

Tato dieta musí být dodržována, podle slov Josefa Zezulky, velmi důsledně, protože pacienti, kterým je dána, jsou přecitlivělí na látky obsažené v zakázaných potravinách. Nepatrné nedodržení může velmi ohrozit nebo znemožnit léčebný proces.

Sama dieta není schopna vyléčit nádorový proces, ale je podmínkou pro úspěšnou biotronickou léčbu. Dieta vhodná pro onkologické pacienty, pomáhá také při prevenci vzniku nádorového procesu.

Dotazy, nejen z oblasti výživy, zdraví a biotronické prevence, můžete položit na přednáškách biotronika Tomáše Pfeiffera, žáka a pokračovatele Josefa Zezulky.

Infolisty 3/2010

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies
 

KNIHOVNA