www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Výživa - zdraví - prevence

VÝŽIVA - ZDRAVÍ - PREVENCE

V rozpravě s biotronikem Tomášem Pfeifferem pokračujeme na témata, která jistě i vás zaujmou. Zeptali jsme se, zda jej nezaráží skutečnost, jak stále nemocných lidí více přibývá a zda je možný nějaký způsob nápravy současného zdravotního stavu naší populace. Tady je jeho odpověď.

Lidé by museli začít myslet a pak by se vše vrátilo do normálních kolejí. Většina nemocí (ne-li všechny) je způsobována námi samými. Jsou to chyby v našich mentálních pochodech. Tedy to, jak myslíme, jak vytváříme vůči druhým dobro nebo zlo. Jsou to chyby ve hmotě. Zejména v tom, co jíme, v jakém prostředí se nacházíme, co tvoříme. Hraje tu roli délka spánku i celková životní aktivita a pohoda. Člověk by mohl žít o mnoho desítek let déle. Dnešek je výsledkem degenerace lidského druhu, která trvá tisíce let. Přirozenou délkou lidského života by mohlo být i dvě stě let, ale jinak, než si lidé myslí. Plná životní aktivita by mohla být od třiceti do sto padesáti let a pak teprve by přicházelo stárnutí. Tedy ne že bychom po stovce existovali již jen jako nemohoucí starci. To se ale potvrdí až tehdy, až lidstvo zvýší pozornost k jednání vůči sobě samému a sobě navzájem. Zatím přes všechno úsilí medicíny stále narůstají choroby cévní i nádorová onemocnění. Pomoci může jedině prevence, která je základní léčbou. A jako jediná může odstraňovat příčiny chorob. Již dnes jsou zdravotní pojišťovny přetíženy neúměrnou nemocností obyvatelstva a tento stav se bude dále prohlubovat.

Hovoříte o prevenci a znalosti sama sebe. Jak uzpůsobit svůj život, abychom přežili dnešní průměrný věk?
Tím nejzákladnějším je vegetariánství. Člověk je stvořen od přírody jako býložravec, přesněji pojídač plodů, a je proto uzpůsoben k trávení rostlinných cukrů. Jestliže se ve svém potravním řetězci vrací zpět k dravcům, znamená to, že zatěžuje svůj organizmus látkami, které tělo musí pracně dostávat ven, a se kterými se velmi dlouho a obtížně vyrovnává. To má vliv i na délku života. Živíme se proto přirozenou lidskou potravou a nejsme příčinou smrti těch, kteří mají žít. Jsme pak odkázáni na vše mimo masa. Pojídáme vejce, mléko, sýry, semena, plody, brambory, luštěniny, rýži. Je to strava vyvážená a vyrovnaná.

V některém z dalších čísel se tématu vegetariánství budeme věnovat blíže.

Infolisty 4/2011

  

 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 

KNIHOVNA