www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Septagon

SEPTAGON


Obrázek č. 20 – Vznik Zezulkovy Tvůrčí čtyřky se skládá ze sedmi bodů. Sedmička je počátek všeho, co jest projevené.

Obrázek č. 20 – Vznik Zezulkovy Tvůrčí čtyřky
se skládá ze sedmi bodů. Sedmička je počátek všeho,
co jest projevené.Obrázek č. 21 – Dalším symbolem je septagon – sedmiúhelník

Obrázek č. 21 – Dalším symbolem
je septagon – sedmiúhelník

 

Septagon – další tvar řady 0, 1, 3, 5, 7, 9, sedmička je předposlední z prvé, liché řady před devítkou. Následuje 2, 4, 6, 8 jako sudá strana též mince. Kdo má oči, uvidí.
 

Není důležitějšího čísla, než je číslo 7. Je počátkem a bez počátku není konce. Ve skutečnosti má každý stupeň stejnou cenu. Buňka nehtu mého těla tvoří celek stejně jako ta v mozku. Až jednou vyměníme soutěž (boj) za vzájemnost, i ostatní „věci“ se zlepší.

Vzpomeňme na Fibonacciho posloupnost čísel aproximující Φ, které má hodnotu 1,618. Toto číslo poměru a úměry dává zlatý řez – další část pochopení „tvaru“ prostoročasu, zejména v oblasti biologické. I my, stejně jako Pythagorejci, můžeme chápat vztah čísla a tvaru…

Platón je další filosof, který nám ponechal něco významného, a sice vztah EIUA a tvaru v „platónských tělesech“, tedy vztah živlů země E, vzduchu I, ohně A a vody U.

 
 
 
 
  

 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.