www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Zamyšlení Tomáše Pfeiffera

ČASOPROSTOR

Zamyšlení Tomáše Pfeiffera

Zezulkova Tvůrčí čtyřka vytváří časoprostor včetně posloupnosti časové, které můžeme říkat kauzalita. Zde jsme u předmětu této knihy, která se zamýšlí nad vztahem tří a čtyřrozměrného prostoru v jeho praktickém vzájemném projevu v kterékoliv části Tvůrčího díla.

Fraktální geometrie je velmi mladý obor matematiky. Její rovnice dávají úchvatné obrazové výstupy. Je to geometrie nekonečna. A samy obrazové výstupy rovnic fraktální geometrie jsou rovněž nekonečné (viz obálka této knihy), takže je můžeme prohlížet všemi směry. To znamená, že lze procházet do nekonečna stále dalšími a dalšími detaily dané fraktální roviny a vytvoří se vždy další, nový obraz. Jak v sestupné, tak vzestupné řadě. Zároveň se projevují reálně do konečných třírozměrných struktur našeho chápání světa. Ten jsme dosud popisovali a měřili zpravidla pomocí představ rovných pravoúhlých euklidovských sítí, kdy jsme na přímkových osách odměřovali intervaly – měřili. Ve skutečnosti se ale zřejmě nacházíme v zakřiveném časoprostoru (dvě rovnoběžky se protínají v nekonečnu). To má zásadní dopad i na možnost pochopení osudu i vesmírného časoprostoru samého.


Obrázek č. 1 – Fraktální obraz. No řekněte, není to tajemná krása...?

Obrázek č. 1 – Fraktální obraz.

No řekněte, není to tajemná krása...?

 
 
 
 
  

 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.