www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Osobní dovětek

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Tomáš Pfeiffer
ČASOPROSTOR + GRAVITACE

Osobní dovětek:

Zájem o tyto otázky vzniká u autora ve věku šesti let, kdy má několik nečekaných a naprosto ničím nevyvolaných vizí. Přemýšlí o skupenstvích hmoty a dalších otázkách. Mnohem později potká v literatuře svého prvního duchovního učitele Šrí Ramana Maharišiho a praktikuje jeden rok jeho meditace na otázku „kdo jsem Já“. Pak přichází v meditaci odpověď. Vystupuje svým vjemem z těla, zažívá nepopsatelný pocit volnosti v neomezení a zároveň jasné uvědomění si všeho, co vše před tím z těla podprahově vnímal. Pak jako by zmizelo i poslední pouto s tělem, něco jako stříbrná nitka, a jeho vědomí se transformuje do stavu, kdy je pouze vjem „já“, kdy není nic ze známého časoprostoru. Není nahoře, není dole, není světlo ani tma, není prostor ani čas. Zároveň si jasně a intenzivně uvědomuje, že v tom „nic“ je obsaženo absolutně vše, je to něco jako nehnutý stav v bezrozdělení. JE V NĚM VŠE, CO BYLO, JE A BUDE NARÁZ, VŠECHNY VĚCI, MYŠLENKY I SILOVÝ PROJEV. JE TO LIDSKY NEPOPSATELNÉ, JE TO NEKONEČNO – BŮH. Pak už přichází další duchovní učitel pan Josef Zezulka s jeho filosofií Bytí, který vše posouvá do netušených souvislostí.

S poděkováním a s úctou ke svým učitelům.

Ať předložené slouží vždy jen DOBRU.


Tomáš Pfeiffer
Tomáš Pfeiffer
30. 8. 1953

Český filosof, biotronik, sanátor. Je žákem a pověřeným pokračovatelem pana Josefa Zezulky (1912–1992), filosofa a zakladatele Biotroniky Josefa Zezulky.

Založil nakladatelství TOMÁŠ PFEIFFER – DIMENZE 2+2 Praha, které vydává a rozšiřuje zejména filosofické dílo Josefa Zezulky.Josef Zezulka a Tomáš Pfeiffer
Josef Zezulka a Tomáš Pfeiffer
 
 
 
 
Tomáš Pfeiffer – ČASOPROSTOR + GRAVITACETomáš Pfeiffer – ČASOPROSTOR + GRAVITACE
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21,
110 00 Praha, Česká republika, 13. 12. 2018, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-31-0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována ani šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
Grafická úprava včetně obrazů fraktální geometrie, obrazová díla © Tomáš Pfeiffer
Dostupné online na www.dub.cz
© Tomáš Pfeiffer, 2018
  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies