www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
závěr

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Tomáš Pfeiffer – ČASOPROSTOR

Na závěr. Teorie intervalu platí i na duchovní „časoprostor“, který je zrcadlovým obrazem toho hmotného stejně jako prostor sil, které potencují dynamizující životní projev obou částí předešlých.

Mluvím k vám přednostně jako filosof, ale také jako matematik a fyzik i kosmolog. Přesto, že by bylo možno mluvit řečí čísel a vzorců, které by jistě část veřejnosti rozuměla lépe, myslím, že pro většinu je tato slovní forma srozumitelnější, a proto jsem ji zvolil. Můžete se mnou souhlasit i nesouhlasit.

Závěrem je třeba připomenout, že jako každý přírodní zákon musí platit horizont poznání, princip neurčitosti i relativity i sám na sebe. Mnoho úspěchů na této cestě poznání nejen astrologům přeje

Tomáš Pfeiffer

Praha 8. 2. 2017


Osobní dovětek:

Zájem o tyto otázky vzniká u autora ve věku šesti let, kdy má několik nečekaných a naprosto ničím nevyvolaných vizí. Přemýšlí o skupenstvích hmoty a dalších otázkách. Mnohem později potká v literatuře svého prvního duchovního učitele Šrí Ramana Maharišiho a praktikuje jeden rok jeho meditace na otázku „kdo jsem Já“. Pak přichází v meditaci odpověď. Vystupuje svým vjemem z těla, zažívá nepopsatelný pocit volnosti v neomezení a zároveň jasné uvědomění si všeho, co vše před tím z těla podprahově vnímal. Pak jako by zmizelo i poslední pouto s tělem, něco jako stříbrná nitka, a jeho vědomí se transformuje do stavu, kdy je pouze vjem „já“, kdy není nic ze známého časoprostoru. Není nahoře, není dole, není světlo ani tma, není prostor ani čas. Zároveň si jasně a intenzivně uvědomuje, že v tom „nic“ je obsaženo absolutně vše, je to něco jako nehnutý stav v bezrozdělení. JE V NĚM VŠE, CO BYLO, JE A BUDE NARÁZ, VŠECHNY VĚCI, MYŠLENKY I SILOVÝ PROJEV. JE TO LIDSKY NEPOPSATELNÉ, JE TO NEKONEČNO – BŮH. Pak už přichází další duchovní učitel pan Josef Zezulka s jeho filosofií Bytí, který vše posouvá do netušených souvislostí.

S poděkováním a s úctou ke svým učitelům.

Ať předložené slouží vždy jen DOBRU.
Obrázek č. 29 – Fraktál

Obrázek č. 31 – Fraktál
 
 
 
 
Tomáš Pfeiffer – ČASOPROSTORUkázka z knihy Tomáš Pfeiffer – ČASOPROSTOR
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21,
110 00 Praha, Česká republika, 8. 3. 2017, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-39-6
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována ani šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
Grafická úprava včetně obrazů fraktální geometrie, obrazová díla © Tomáš Pfeiffer
Bibliografie: Josef Zezulka, Bytí – životní filosofie, 30. 3. 2000, ISBN 80-85238-33-0
dostupné online na www.dub.cz
© Tomáš Pfeiffer, 2017
  

 
     
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.