www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERSITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
Co je Tvůrčí dílo?

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Tomáš Pfeiffer - ? (Otazník)

Co je Tvůrčí dílo?

(Co budeme rozumět pod tímto pojmem?)

Svoje myšlenky vyjadřujeme řečí. Ta není tak úplně dokonalá, aby mohla přesně vše vyjádřit. Volím pojmy, které si musíme dobře vyjasnit, abychom z nich mohli vycházet dále. Možná, že jiní lidé použili již dříve pro stejnou myšlenku jiný slovní výraz nebo obrazné rčení. Každý se snažíme vyjádřit své co nejlépe. Pravda je jen jedna. Otázka je, jak ji jeden vyjádří, jak ji druhý pochopí a do jaké šíře a hloubky jeho pochopení může zasahovat.

Co budeme tedy rozumět pod pojmem „Tvůrčí dílo“, to již bylo dříve řečeno. Jen stručně připomínám, že tento pojem byl definován jako oddělená část Podstaty. Podstata je nekonečná a věčná. Prostorový rozměr a čas jsou v ní v latentní, – neprojevené formě. Právě tak pohyb a dynamika, kterým v Tvůrčím díle říkáme život, jsou v klidu a ve věčné neměnnosti.

V Tvůrčím díle se život probudil. Prostoupil oddělenou podstatnou část a rozehrál pohyb ve všech složkách, ze kterých sestává. Tvůrčí dílo žije. Prodělává stálé zákonité přeměny dle základního plánu, který je jeho osudem.
Pravda je jen jedna.

Pravda je jen jedna.
Otázka je, jak ji jeden vyjádří,
jak ji druhý pochopí
a do jaké šíře a hloubky
jeho pochopení může zasahovat.


Pokračování  >>
 
 
 
 
? (Otazník)
Tomáš Pfeiffer - ? (Otazník)
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha,
Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika, 30. 3. 2021
www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-84-6
Všechna práva vyhrazena. Veškerý text a obrazová část jsou chráněny právními předpisy na ochranu duševního vlastnictví. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována, citována, šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele. Kopírování, modifikace nebo využívání v jiných elektronických nebo tištěných publikacích je bez předchozího písemného souhlasu nakladatele zakázáno.
© Tomáš Pfeiffer, 30. 3. 2021
  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies