www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
ŽIVOTNÍ RYTMUS - Účast na tvorbě

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Josef Zezulka
PŘEDNÁŠKY II

ŽIVOTNÍ RYTMUS

Účast na tvorbě

Energie (síla) prochází jedním svým proudem hmotou a druhým duchovní částí. V obou působí na popsané základní dělení, kombinování, atd. Pro hmotu i ducha znamenají jejich život. Vytvářejí formy, tvary a druhy, vytvářejí celou pestrost stavby hmoty.

V duchovní oblasti dynamisují anorganické duchovní prvky a konstruují celou pestrost vlastností, ze kterých, jako ze základu, vznikají dalším působením vlivy.

V určitém čase chladnutí planety vytvářejí pak společně spojení hmoty s duchem a dávají tak základ pro vznik organického života. Tak jako v organickém životě je hmota hmotou, jenom zvětšuje svoji složitost, tak i duch a síly. Z ducha se stává organický duch, čili duchovní bytostná část, a síly se stávají vitálními hmotnými a vitálními duchovními. Protože mají svoji základní stavbu stejnou, působí shodně jedna na druhou a celek je formován ze strany hmotných i duchovních vitálních sil.

 

 
 
 
 

Josef Zezulka - Přednášky IIJosef Zezulka – PŘEDNÁŠKY II
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika, 30. 3. 2014, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-44-0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
© Tomáš Pfeiffer, 2014

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies