www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
3 ÚVAHY - VÝVOJOVÁ DUCHOVNÍ FORMA - Vliv jednotlivců

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Josef Zezulka
PŘEDNÁŠKY II

3 ÚVAHY

VÝVOJOVÁ DUCHOVNÍ FORMA

Vliv jednotlivců

Velmi se na deformacích psychické složky podílejí jednotlivci, – učitelé, kazatelé a informátoři. Kolik jich je neodpovědných nebo nevědomých, kteří se snaží něco kopírovat nebo vykládat, aniž by tomu řádně rozuměli. Kolik jich je nesvědomitých ve své nevědomosti, kteří by měli sami zasednout do žákovských lavic, ale kteří mnohdy z ješitnosti se staví do posice informátorů, kazatelů, nebo dokonce učitelů nebo mistrů. Jestliže si kdokoliv pár knih přečte, a z nich vše nekriticky přijme, může pak mnoho o tom mluvit. Ale vždy mluví jen o tom, co si přečet, ať je to správné nebo né, a hlavně mluví pro samotné mluvení, které mu má obstarat v očích posluchačů patřičnou gloriolu, aby byl pokládán za zasvěcence. To lichotí malým lidem. Přijmout řeči takového informátora znamená zkreslené pochopení, přibrzdění a velmi často dokonce zastavení se na duchovní cestě, nebo dokonce pár kroků zpět. A je-li blízko jiné a dobré učení, které pro to špatné člověk zanedbá, znamená to promarnění životní příležitosti, která se v příštích životech nemusí tak brzy opakovati.

 

 
 
 
 

Josef Zezulka - Přednášky IIJosef Zezulka – PŘEDNÁŠKY II
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika, 30. 3. 2014, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-44-0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
© Tomáš Pfeiffer, 2014

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies