www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
3 ÚVAHY - VÝVOJOVÁ DUCHOVNÍ FORMA - Životní styl lidské společnosti

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Josef Zezulka
PŘEDNÁŠKY II

3 ÚVAHY

VÝVOJOVÁ DUCHOVNÍ FORMA

Životní styl lidské společnosti

Většina lidí se už dávno nesnaží žít tak, aby ze svého života získala něco pro své zlepšení. Ztratil se jim smysl života, a jejich mysl se obrátila k pochybným hodnotám. To charakterisuje dnešní dobu. Ale byly i jinak těžké doby pro duchovní růst. Např. doba temna, kdy bylo svatou inkvisicí nařízeno určité myšlení, a kdy tzv. úchylky od církevního učení byly přísně a nelidsky trestány. Zrození v takové době nejen že nepřináší zrozenci nic kladného (pokud se nerodí proto, aby něco odčinil), ale je-li ještě na nižším vývojovém stupni, může jeho psychickou složku deformovat do značné míry tím, že sesílí nežádoucí vlastnosti. Někteří zrozenci mají snahu se takové době přizpůsobovat, sloužit jí. Přejímají nesprávné názory, stávají se jejími služebníky, vzdalují se správnému životnímu postoji, a vytvářejí činy, které se potom v dalších životech jen těžko vyrovnávají.

Ne každá doba je vhodná pro duchovní růst. Ale není ani vhodné každé prostředí. Mnoho osudů nemá ve svém ději setkání zrozence s vhodným a správným učitelem nebo společností.

Jindy je to módní styl myšlení v různých dobách, který psychu deformuje, na rozdíl od jiných vhodných setkání a situací, které zrozenci mohou dát velmi mnoho, jestliže je pozná a správně využije.

Proto platí pravidlo: V takových zrozeních, kdy se zrozenec dostává do prostředí a situací vhodných pro duchovní růst, má jich co nejvíce využít. Jestli je vždy pozná, to záleží na jeho kritickém postoji.

 

 
 
 
 

Josef Zezulka - Přednášky IIJosef Zezulka – PŘEDNÁŠKY II
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika, 30. 3. 2014, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-44-0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
© Tomáš Pfeiffer, 2014

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies