www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto
ŽIVOTNÍ RYTMUS - Účast na ovlivňování

Jiné užití, než pro osobní potřebu, tohoto textu a obrázků i jejich částí
je možné pouze s písemným 
souhlasem vydavatele.

Josef Zezulka
PŘEDNÁŠKY II

ŽIVOTNÍ RYTMUS

Účast na ovlivňování

Síly svojí kvalitou i dynamikou působí na tvorbu vlivů psychických i hmotných, kterými naléhají a ovlivňují. Jsou to např. vlivy rostlin, živočichů, lidí, ale i vlivy životního rytmu. Sem počítám např. vlivy planet, vesmíru a význačné jsou 24 000leté vlivy zvěrokruhu.

Jak naše planeta prochází postupně zvířetníkovými znameními, působí na ni jejich vliv. Doba působení jednoho znamení je zhruba 2 000 let. Těch znamení je 12, takže působení jedné celé zvířetníkové doby je asi 24 000 let. Po tuto dobu, mimo působení jednotlivých znamení, působí jako nadřazený vliv každá čtvrtina zvířetníkové doby. Tedy po 4x 6 000 let působí jeden ze čtyř nadřazených vlivů, které se střídají jako vlivy: dostředivý, odstředivý, klidový a ohňový.

Čtyřiadvacetitisíciletá doba má dále svůj vlastní, řádově vyšší vliv a čtyři tyto doby, kdy se opět vystřídají známé vlivy: dostředivý, odstředivý, klidový a žárový, tvoří opět jeden vlivový celek, který tedy trvá 96 000 let. Čtyři postupné 96 000leté doby se známými 4 vlivy tvoří další velký celek, který trvá asi 384 000 let atd.

V každé takové vzestupné jednotce jsou zastoupeny postupně 4 známé vlivy. Tyto vlivy na sebe navzájem působí, mezi sebou se kombinují podle šarže a vytvářejí tak stále se měnící charakteristiku života na planetě. Působí a působily vždy, ať už byl na planetě člověk, nebo v době, kdy planeta byla rozežhavenou plynnou koulí. Jen jejich působení se projevovalo vždy jinak, podle momentálního vývojového stadia.

Popsané silové vlivy ve všech vzestupných šaržích vypadají v přítomné době takto:

Odcházíme z dvoutisícileté doby, která byla vlivově klidová, a přestupujeme do odstředivé. Protože zároveň končí 6 000letý vliv dostředivý, přecházíme současně do nového, který je také odstředivý. O další řád vyšší je vliv 24 000leté doby, který je dostředivý a který současně přechází do odstředivého.

Bude se tedy v nejbližší době podstatně měnit životní styl i myšlení lidí. Nové síly budou zasahovat do anorganického i organického života, na naší planetě.

znak nauky

A tak jde stále dál a dál vlivové působení, které je součástí rytmu života. Prostorové i časové skutečnosti vidíme v jejich vzestupných i sestupných sférách, pozorujeme život v jeho čtyřtaktovém rytmu, a když se dokážeme do těchto skutečností hluboce myšlením vnořit a pochopit, pak se nám přibližuje jedno z tajemství věčného bytí.

Ale zatím se může jenom přibližovat.

znak nauky

Srpen 1976

J.Z.

 

 

 
 
 
 

Josef Zezulka - Přednášky IIJosef Zezulka – PŘEDNÁŠKY II
Vydal © Tomáš Pfeiffer, nakladatelství Dimenze 2+2 Praha, Soukenická 21, 110 00 Praha, Česká republika, 30. 3. 2014, www.dub.cz, ISBN 978-80-85238-44-0
Všechna práva vyhrazena. Žádná část této knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě nebo překládána do jakéhokoliv jazyka bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.
© Tomáš Pfeiffer, 2014

  

 
        Linkedin  
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies