www.DUB.cz
DUCHOVNÍ UNIVERZITA BYTÍ – Společenství Josefa Zezulky
Oficiální stránky Biotroniky a filosofie Bytí Josefa Zezulky
českyenglishdeutchfrancaisespanolitalianorussiangreekesperanto

ČLÁNKY

2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2005 | 1992
Výjimečné setkání předních umělců vážné hudby Výjimečné setkání předních umělců vážné hudby
Praha – Zveme Vás na megakoncert Společná věc, který se koná v pátek 21. prosince v 19 hodin ve velkém sále Kongresového centra v Praze na Vyšehradě (vchod č. 4).
Pražský deník, 18. 12. 2012
 
Opakování „televizního“ působení Opakování „televizního“ působení
Přilaďte se k biotronickému působení Tomáše Pfeiffera od 3. 12. do 25. 12. 2012, vždy v pondělí, středu a sobotu od 21.00 hod. po dobu 5 minut.
Biotronik Tomáš Pfeiffer exkluzivně pro Meduňku
časopis Meduňka č. 12/2012, 30. 11. 2012
 
JOSEF ZEZULKA – ŽIVOT PŘINAŠEČE JOSEF ZEZULKA – ŽIVOT PŘINAŠEČE
ŽIVOT PŘINAŠEČE je kniha Tomáše Pfeiffera, popisující životní události a dílo jednoho z nejvýznamnějších osobností v oblasti léčitelství a duchovního života. Kniha byla vydána ke 100letému výročí narození tohoto skromného, žijícího v ústraní člověka. Knihu vydala DIMENZE 2+2, Soukenická 21, 110 00 Praha 1, e-mail: info@dub.cz, www.dub.cz, tel: 222 311 141. Josef Zezulka (1912 – 1992) se nikdy nechlubil svými schopnostmi, přesto byl stále kontaktován potřebnými a jeho věhlas se rozšířil do celého světa. V uvedené knize autor – jehož život Josef Zezulka od základu změnil – líčí jeho činnost, povahové rysy a tvrdý osud, který si dobrovolně zvolil ze soucitu a lásky k lidem. Do nového dvoutisíciletí přinesl filozofii o záhadě bytí a smyslu života. V následujícím textu uvádíme ukázky z knihy ŽIVOT PŘINAŠEČE, které vám Josefa Zezulku (dále jen J. Z.) a jeho život přiblíží.
časopis Medium, 28. 11. 2012
 
Na koncertu Společná věc se rozezněl prastarý vodnářský zvon Na koncertu Společná věc se rozezněl prastarý vodnářský zvon
Pozoruhodný večer zažili hosté koncertu Společná věc v úterý 6. listopadu v kinosále Jupiter clubu.
NovinyVM.cz, 7. 11. 2012
 
 Společná věc Společná věc
Pozvánka na oslavu konce „platonského“ roku
Je čas myslet na duchovní svátek dvacetipětitisíciletí a oslavit tohoto „platonského“ silvestra koncertem Společná věc ve Velkém sále kongresového centra v Praze na Vyšehradě.
časopis Meduňka, 1. 11. 2012
 
Zvon, který hraje rytmus života Zvon, který hraje rytmus života
Věci neznámé a tajemné odjakživa přitahovaly naši pozornost. Tu si jistě zaslouží i nástroj, který je cizokrajný svým původem a již šest let se s ním setkáváme i v naší zemi. Jmenuje se vodnářský zvon.
Velkomeziříčsko, 31. 10. 2012
 
Brzy poletíme na křídlech zvonů Brzy poletíme na křídlech zvonů

Žďárský deník, 15. 10. 2012
 
Žák zakladatele biotroniky Josefa Zezulky představil v Sedlčanech vodnářský zvon Žák zakladatele biotroniky Josefa Zezulky představil v Sedlčanech vodnářský zvon
SEDLČANY – V divadelním sále Kulturního domu Josefa Suka se ve středu 26. září konal koncert, který se s jistotou dá označit za výjimečný. Divákům a posluchačům, kteří zaplnili sál ze tří čtvrtin, se představil pražský biotronik Tomáš Pfeiffer, jenž zahrál na neobvyklý nástroj – „vodnářský zvon“. „Hudebník“ vstoupil na potemnělé pódium a před plátno zakrývající celé jeviště, aby publiku představil svůj instrument, na který vyluzuje zvuky již šest let. Obrácený kovový zvon byl naplněný čirou vodou a podle Tomáše Pfeiffera připomíná obrovskou mísu na šlehání bílků.
Sedlčanský kraj, 10. 10. 2012
 
Koncert na zámku Sychrov Koncert na zámku Sychrov
Sychrov Zámek Sychrov byl zvolen pro ojedinělý audiovizuální projekt, který propojuje tajemství dob minulých se současností. Koncertem Společná věc, posluchače provází zvuk starodávného nástroje. Na Vodnářský zvon hraje Tomáš Pfeiffer.
Liberecký deník, 6. 10. 2012
 
Tomáš Pfeiffer zahraje v Kraslicích na vodnářský zvon Tomáš Pfeiffer zahraje v Kraslicích na vodnářský zvon
Unikátní koncert s názvem Společná věc
Sokolovský deník, 12. 9. 2012
 
Společná věc Společná věc
V divadelním sále se uskuteční netradiční koncert pořádaný Tomášem Pfeifferem, který nese název Společná věc.
Radnice Sedlčany, 28. 8. 2012
 
O Vodnářském zvonu s panem Tomášem Pfeifferem O Vodnářském zvonu s panem Tomášem Pfeifferem
Je tomu již šest let, kdy jsem poprvé zaslechla tóny neznámého nástroje, který si mě okamžitě získal nejen působivostí zvuku, ale též hmatatelným zážitkem. To když jsem zblízka viděla kapičky vody samovolně se vznášející z vodní hladiny nástroje. Vodnářský zvon, jak je nyní tento neobyčejný nástroj nazýván, nám znovu přes zapomnění věků přináší člověk, kterého si velice vážím pro jeho neúnavnou práci pro druhé, biotronik a umělec-hudebník pan Tomáš Pfeiffer.
DÁMA-online.cz, 21. 8. 2012
 
Unikátní koncert bude v Roudnici Unikátní koncert bude v Roudnici
Roudnice nad Labem – Pořadatelé zvou na neobyčejný koncert, který upoutává prolnutím starodávného nástroje a moderní techniky. Svět tónů, zvuků, rezonance je oblastí, která ještě zdaleka nevydala všechna tajemství. Dokladem jsou i koncerty Společná věc a hra Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon.
Litoměřický deník, 18. 4. 2012
 
Říp bude centrem slavnosti Dne otevřeného nebe Říp bude centrem slavnosti Dne otevřeného nebe
Říp – Na bájnou horu Říp míří opět po roce slavnost Dne otevřeného nebe, která se koná už sedmnáct let. Letošní rok je ale podle biotronika Tomáše Pfeiffera asi nejvýznamnější ze všech, které se v jeho životě odehrají.
Mělnický deník, 24. 3. 2012
 
Pozvánka na koncert Společná věc Pozvánka na koncert Společná věc
Společná věc je jméno koncertu, na němž je představen nástroj se zajímavou historií, spojený i s určitým tajemstvím. Již zvolení samotného názvu vyvolává otázku - proč právě Společná věc? A čím oslovují koncerty a hudba Vodnářského zvonu veřejnost u nás i v zahraničí již šestým rokem? Na dotazy odpovídá Tomáš Pfeiffer.
Pro Brno, 5. 3. 2012
 
Na koncertu Společná věc rozezní Pfeiffer vodnářský zvon Na koncertu Společná věc rozezní Pfeiffer vodnářský zvon
České Budějovice Po velkém úspěchu se opět vrací koncert Společná věc. Posluchači se mohou setkat s tajuplným vodnářským zvonem, který rozezní Tomáš Pfeiffer. Jde o unikátní projekt, při kterém se zvuk historického nástroje spojuje s moderní technikou a tímto propojením vzniká ojedinělý zážitek.
Českobudějovický deník, 2. 3. 2012
 
Biotronik Biotronik
O tajemství života se může zajímat každý
Letošní rok je plný výročí a jedním z nich je i 100leté výročí narození biotronika Josefa Zezulky. Přinášíme rozhovor s jeho žákem Tomášem Pfeifferem, známým z televizních vystoupení v pořadu Seance, mnoha rozhlasových pořadů, také díky svým přednáškám, koncertům Společná věc a mnoha dalším aktivitám.
časopis Meduňka 3/2012, 28. 2. 2012
 
Tajuplný hudební nástroj rozezní Městský dům v Mnichově Hradišti Tajuplný hudební nástroj rozezní Městský dům v Mnichově Hradišti
Mnichovo Hradiště Tomáš Pfeiffer je mistrem ve hře na vodnářský zvon. Jeden z jeho koncertů se bude už 29. února konat v Mnichově Hradišti. Zjistili jsme pro vás víc.
Boleslavský deník, 25. 2. 2012
 
Tomáš Pfeiffer a mystérium Vodnářského zvonu Tomáš Pfeiffer a mystérium Vodnářského zvonu
Ne vždy se v životě setkáváme s krásou, která zároveň provokuje svým tajemstvím. U jednoho netypického nástroje platí obojí. Hovoříme o Vodnářském zvonu.
Pro Vysočinu, 20. 2. 2012
 
Vodnářský zvon rozezní kino Mír Vodnářský zvon rozezní kino Mír
Zvuk více než 3 a půl tisíce let starého hudebního nástroje budou moci posluchači obdivovat na koncertě nazvaném Společná věc.
HLÁSKA, zpravodaj statutárního města Opavy, 1. 2. 2012
 
Zazní vodnářský zvon Zazní vodnářský zvon
OPAVA Tomáš Pfeiffer by se nejen v našich končinách dal označit za hudebního průkopníka. Hraje totiž na nástroj, s nímž posluchač nepřijde do kontaktu každý den. A sice na vodnářský zvon.
Opavský a Hlučínský deník , 31. 1. 2012
 
 
       
 
© Tomáš Pfeiffer. Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv další šíření obsahu webové stránky, zejména formou kopírování či dalšího zpracování bez předchozího písemného souhlasu jsou zakázány.
 
Změnit nastavení cookies
 
Koncerty Společná věc
 

KONCERT
SPOLEČNÁ VĚC

 
Zveme vás na unikátní koncert Tomáše Pfeiffera, který rozeznívá Vodnářský zvon. Zkuste vstoupit do jedinečného světa rezonance, tajuplných tónů, které dle odkazu pradávných generací pomáhají harmonizovat celou bytost. To vše provází jedinečná parabolická filmová projekce s 3D efektem.